Pytania o Bearshare:)

Chce zainasakowac sobie program bearshare. Mam co do niego kilka pytan:

  1. Czy gdy sie go zainstaluje to instaluja sie tez jakies spyware, adware albo wirusy??

  2. Czy jest mozliwosc skanowania plików pobiweranych przez prog. antywirusowy by uchronic sie przed wirusami?/

  3. Czy warto go zainsatlowac??

  4. Jak mozna sie uchronic przed zawirusowanymi plikami?? (czy są jakies oznaki ze są zawirusowane) …

THX z góry za pomoc:*

Nie;

W samym BearShare nie ale jak masz skaner rezydentny, to powinien sam skanować (mi w avascie tak robi);

Tak;

Patrz 2 wypowiedzi powyżej, ale jeszcze mozna samemu przeskanować przed otwarciem :wink:

Złączono Posta : 05.07.2006 (Sro) 12:25

Wirusy jednak nie, ale mi sie teraz przypomniało że sam bearshare wyświetla czasami reklamy (pop’up) ale mi od razu to firewall blokuje :wink: (Kerio)

  1. Owszem są instalowane , generalnie Bearshare rozprowadzany jest na licencji adware chyba że zakupi się pełną wersje , od ostatniej wersji dodano również elementy szpiegujące przez nowego właściciela (iMesh)

Orginalny twórca programu nie ma nad nim już kontroli.

  1. Najlepszym zabezpieczeniem jest ręczne skanowanie pobieranych plików aktualnym antywirusem

  2. Nie.

Zastanów się nad innym klientem sieci Gnutella jak np.

Shareaza , Kceasy czy Frostwire , ewentualnie klienta innej sieci np eMule czy Ares

  1. Poza skanowaniem plików uchroni Cię zdrowy rozsądek czyli :
  • analiza nazwy pliku ( jeśli nazwa ciągnie się na 2 strony zawierając różne popularne słowa to raczej sobie odpuść)

  • sprawdzanie rozszerzenia pliku (jeśli ściągasz np. muzyke czy film to raczej nie powinny mieć rozszerzenia .exe)

  • sprawdzanie wielkości pliku

  • ewentualne komentarze innych użytkowników

  • bazy danych o zawartości danej sieci (jeśli są) np. w sieci ed2k Donkeyfakes gdzie wklejasz sumę kontrolną i dowiadujesz czy nikt nie zgłosił pliku jako uszkodzony , zainfekowany bądź zawierający niezgodną z nazwą zawartość (fake)

A mozecie mi odpowiedziec na te same pytania ale dotyczące Shareaza bo bearshare chyba sobie odpuszcze:(

Wymienione przeze mnie programy nie zawierają żadnych niechcianych dodatków , natomiast co do pozostałych pytań - dostałeś już wyczerpującą odpowiedź.

Więcej informacji o programie Shareaza znajdziesz tu

Polecam Azureus’a i Peer Guadian’a

Shareaza nie zawiera żadnych syfów typu Spyware i Adware. Łącze się do tej samej siecie co BearShare, a tak ogólnie to do 4 sieci: Gnutella, Gnutella 2, eDonkey, BitTorrent. Szybka, ładna, nie obciązająca komputera. Super program o niebo lepszy niż BS. Program pokazuje na liście wyszukiwanych plików tzw. fake( uszkodzone, źle nazwane itp.). Co do skanowania antywirus skanuje na bieżąco pobrane przez Shareaze pliki.

Mozna pobrac bearshare bez reklam i szpiegow! !!

Czesc, mam pytanko odnosnie bearshare, otoz zainstalowalem go i wyskakuje mi, ze nie chce sie polaczyc z serwerem, czerwona mam pierwsza lampke u gory w prawym rogu. Antywir Kaspersky, moze to przez jego firewall`a? z gory dzieki za pomoc.

Bez reklam tak , bez szpiegów nie , w dodatku ma “okrojone” wyszukiwanie.

Używanie Bearshare (która już nie jest Bearshare`em tylko iMeshem) w wersji powyżej 5.1 jest co najmniej nierozsądne , zwłaszcza że jest masa innych lepszych klientów Gnutelli , że nie wspomne o innych sieciach …

Każdy program p2p by działać prawidłowo musi mieć dostęp do internetu , jeśłi jest blokowany przez firewall to naturalnie nie będziesz mógł się podłaczyć - musisz zrobić regułkę w firewallu by przepuszczał wskazany program. Ale niech to lepiej nie będzie Bearshare …

No to jak nie Bearshare, to co w takim razie? I wie ktoś może jak w Kasperskym firewall`a skonfigurowac odpowiednio? I czy ktos wie czemu nie mam zadnych serwow w Kadzie gdy podlacz, zadnych kuleczek - nic. Z góry dzieki za pomoc

Przeczytaj posty wyżej

Tu Ci niestety nie pomogę bo ostatni Kasperek jakim się bawiłem to był oddzielny KAH , niemniej zakładam że wiele się nie zmieniło i po prostu musisz znaleźć zakładkę z aplikacjami w konfiguracji firewalla i tam zezwolić programowi na komunikację tworząc w tym celu specjalną regułkę.

W kadzie nie masz serwerów głównie dlatego że to sieć bezserwerowa Ich rolę pełnią tzw. węzły (nodes) , brak połączenia z węzłami prawdopodobnie wynika z braku otwartego portu UDP przez który w ramach Kad nawiązuje się połączenia - kiedy będzie odblokowany powinno się podłączyć.

Czasem przyczyną jest uszkodzony plik nodes.dat , możesz ściągnąć inny aktualny plik stąd potem umieść go w folderze emule/config zastępując stary plik i restartnij eMule.

Przyglądam się tej dyskusji i poleciłbym ci Przemo DC++…myślę, że jest najlepsze rozwiązanie. Sam jechałem kiedyś misiami, osiołkami itp i pozostałem teraz przy DC++ właśnie

Co wy chcecie od BearShare… wszystko jest i bez zadnego syfu tylko trzeba sobie kupić albo załatwić wersje PRO :wink:

zero syfu itd.

Szukam dobrego p2p do sciagania filmow i mp3 i musze powiedziec ze bearshare to pierwszy program jakim jestem naprawde zachwycony. Nie musze czekac w jakis glupich kolejkach jak na emulu. Nie mowcie mi ze nie umiem skonfigurowac programu i dlatego mam problemy, bo czytalem o tym duzo ale nic nie pomoglo. BS to pierwszy program w ktorym na laczu 512kbps sciagam mp3 w ok 3 minuty a filmy w 7 h. sprawdze jeszcze ta schareze moze ,ale na pewno nie wroce juz do tego g…na emule czy torrenta.