Pytania o strone z plikami

Witam, chciałbym zrobic legalną strone z plikami na telefon Omnie. Pliki by były w wersjach [shareware,Trial,Demo,Freeware,…] i teraz pytania:

1.Czy by było to legalne ?

2.Przykładowo jak bym umieścił plik np: Antivirus z licencja Trial, linka do strony oficjalnej producenta i opis produktu to podlega piractwu ?

3.Jeśli użytkownicy by zamieszczali tam pliki to kto ponosi odpowiedzialnośc ? oni czy założyciel strony ?

4.Jak by użytkownik pirata by udostępniał, i wtedy bym usuwał linka do pobrania i blokował to może zaliczac sie do legalnej strony ?

5.Pliki jakie producent udostepnia moge wstawic na strone ?

  1. legalne jeśli licencja programu na to zezwala.

  2. link możesz dać do strony oficjalnej, a co do samego softu to patrz pkt1

  3. w pierwszej kolejności Ty, bo były by na Twoim serwerze i Ty byś je dalej rozpowszechniał

  4. jak by - to tak z zastrzeżeniem pkt1. A jak by nie - to nie.

  5. patrz pkt1.

Oto moje uzupełnienie:

  1. zdaje mi się możesz dać link bezpośredni do pliku umieszczonego na stronie producenta

  2. jeśli to twój opis to można

  3. daj informacje w stylu “redakcja/webmaster nie ponosi odpowiedzialności za materiały umieszczone przez użytkowników serwisu/forum”. Lepiej zrobić to z logowaniem. Wtedy zdaje się że nie poniesiesz odpowiedzialności gdyby (tfu) ktoś umieścił coś niezgodnego z prawem, tylko wtedy w razie czego musisz podjąć współpracę z odpowiednimi służbami gdyby tym się “zainteresowali” - pewnie o to ci chodzi. Oczywiście głowy za to nie dam, nie jestem prawnikiem.

  4. jw, na tym polega moderacja

  5. patrz mój pkt 1 oraz pkt 5 @api :slight_smile: