Pytania odnośnie OEM

Witam, chciałbym się zapytać o parę kwestii związanych z licencją OEM Visty.

Po pierwsze, czy po wymianie procesora i karty graficznej system wciąż będzie można legalnie używać?

Jak Vista reaguje na zmianę biosu płyty głównej (tudziez biosu grafiki)? chodzi mi o to czy po jego zmianie system nie stwierdzi że jest to już inny sprzęt i odmówi aktywacji (gdyz z tego co sie orientuje OEM glownie przypisany jest do mainboard’a :))

Tak samo, co w sytuacji zmiany slotu np: karty muzycznej? normlanie w XP wykrywa sprzęt od nowa, wiec smiem podejzewac ze moze to miec znaczenie.

Duzo grzebie w kompie i nie chcial bym wdepnac w klopoty potem. Wiem ze jest wersja BOX :wink: ale w najblizszych 2-3 latach nie mam zamiaru wymieniac nic poza w/w prockiem i grafa wiec sklanial bym sie ku OEM.

Zmiana muzy, grafy czy procka nie zmienia legalności OEM windy. Co najwyżej może wrzeszczeć o ponowną aktywację - po prostu ją wykonaj. Podobnie jest z upgrade BIOS-u.

Tak na marginesie - kiedyś xpek wydarł mi się o ponowną aktywację po instalacji miesięcznych poprawek MS - a Vista jest pod tym względem jeszcze bardziej upierdliwa.:mrgreen:

Tak, wiem :wink: ale tam zdaje sie jest jakis limit ilosci “wymian” w sprzecie aby moc jeszcze przeprowadzic aktywacje.

Możesz wykonać 10 aktywacji przez internet, a później dzwonisz do MS i prosisz o nowy cd-key.