Pytania odnośnie PC

Witam , postanowiłem złożyć PC.

https://www.morele.net/inventory/info/5oA6Ei/

Czy taki zestaw jest dobry i wytrzyma parę lat?

Ram mam zamiar za jakiś czas dołożyć.

Zdaję sobie sprawę  z poboru prądu karty graficznej.

Nie chcę już nic do niego dokładać bo tak można w nieskończoność.

Pytania, które zadam może są głupie ale nie znam się więc pytam.

Czy jak mam 2x4gb ramu to za jakiś czas mogę dołożyć np 1x8gb i mieć 2x4 i 1x8gb ram(to tylko przykład)?

Czy płyta główna jest dobra?

Czy nie będzie występować bottelneck?

Na morele napisane jest że “Procesory Intel siódmej genracji nie są kompatybilne z płytami głównymi na chipsecie H110, B150, Z170. W przypadku montażu na płycie głownej o w/w chipsecie konieczne jest dokupienie aktualizacji BIOS-u”. Nie znam się więc pytam, jakie dokupienie? Czy można to zrobić samemu za darmo? Ile takie coś kosztuje? Gdzie to się robi?

 

Siema,

 

tak, parę lat i może dłużej w zależności od wymagań względem niego.

Nie, na płytach H110 masz tylko dwa gniazda pamięci. Niemniej ważne jest, aby uruchomić je w trybie dual, albowiem wtedy działają szybciej. Ów tryb inicjuje się poprzez włożenie dwóch lub czterech kości o tej samej pojemności oraz przynajmniej podobnych parametrach.

Dobra.

Ogólnie zestaw jest niezrównoważony.

Aktualizacja BIOS występuje w sklepie morele jak normalny przedmiot sprzedaży. Znajdujesz i dodajesz do koszyka.

 

Zestaw for you:

 

Toshiba p300 1TB

Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

Corsair VS450

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8)

Karta graficzna 1060 6GB Jetstream

Płyta główna MSI H110M PRO-VD lub inna na B150 (wyjaśnię na końcu)

Chłodzenie CPU Fera 3 lub Fortis 3

Dysk SSD Iridium PRO

Procesor Intel Core i5-7600, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80677I57600)

Aktualizacja BIOS ~25zł

 

Kupując płytę na H110 oszczędzasz trochę grosza, ale trzeba mieć na uwadze, iż posiada tylko dwa gniazda na RAM. Dlatego bierzesz od razu 2x8GB, 2x4GB lub 1x8GB i czym prędzej dokupujesz drugą taką samą kostkę. 16GB powinno wystarczyć z nawiązką. Płyta na b150 lub b250 ma już cztery gniazda, ergo można kupić 2x4GB teraz i później następne 2x4GB, żeby wszystko działało w dual channel. Płyta B250 nie wymaga aktualizacji BIOS dla Kaby Lake (nowych procesorów).

Dzięki za rady, na pewno będę miał je na uwadze. A co do niezrównoważenia zestawu, z czego ono wynika? W sensie czy jakiś komponent jest za słaby względem drugiego czy na odwrót? :D 

Przede wszystkim całkowicie nieopłacalne GPU wziąłeś. Następnie, acz już mniej szkodliwie, zasilacz i chłodzenie. Jak masz pytania, pisz. Postaram się wytłumaczyć w przystępny sposób.

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?

Jaki masz monitor?

Jaki masz maksymalny budżet?

Zestaw będę kupował za mniej więcej miesiąc.

Monitor nie wiem jakie to ma znaczenie przy dobrze zestawu ale podam :slight_smile: .Jakieś stare LG L204WT ale za parę  miesięcy gdy odłożę trochę pieniędzy mam zamiar kupić coś lepszego z 144hz.

Maksymalny budżet mam taki że nic więcej nie chcę dokładać bo tak można w nieskończoność. Wspomniałem już o tym w poście.

Za 4300 zł możesz już mieć odblokowany procesor z płytą Z170 (nie musisz przecież od razu podkręcać).

 

Moja propozycja:

Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS) 179,00 zł

Zasilacz Corsair VS Series 550W 80PLUS 120mm FAN CP-9020097-EU 219,00 zł

Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FB/8) 259,00 zł

Płyta główna MSI Z170-A PRO, Z170, DualDDR4-2400, SATA3, SATAe, DVI, D-Sub, DP, USB 3.1, ATX (Z170-A PRO) 485,00 zł

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA) 209,00 zł

Karta graficzna MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB GDDR5 (256 Bit) 2xHDMI, 2xDP, DVI, BOX 1339,00 zł

Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 179,00 zł

Procesor Intel Core I5-7600K, 4.2GHz, 6MB BOX (BX80677I57600K) 1199,00 zł

Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3 (ASU800SS-128GT-C) 235,00 zł

 

https://www.morele.net/inventory/info/tSrvsa/

 

Nie planuję podkręcać bo mi to nie potrzebne i nie umiem tego robić. Ale dziękuje za radę :smiley:
Wolę chyba jednak wziąć wydajniejszą kartę graficzną a myślę że ten procesor (I5 7600) nie będzie jej ograniczał i bottleneck się nie pojawi.

Ale jeszcze raz dziękuje za rady.

Bez OC będzie trochę taniej, ale 1070 w tej cenie się  nie zmieści.

 

Tu propozycja bez OC tym razem z kartą Nvidii

https://www.morele.net/inventory/info/iJ34gl/

 

Oczywiście zawsze możesz zmienić na radka albo tańszy model innego producenta, lub wstrzymać się z zakupem do premiery Zen i Vegi (przypuszczalnie na Game Developers Conference 2017, czyli 27 lutego - 3 marca)

 

Ale przecież ja nic nie wspominałem o 1070. Mówiąc wydajniejszą miałem na myśli radeona R9, którego wybrałem w zestawie. Według porównań jest to karta wydajniejsza od 1060 i rx480 niestety ma większy pobór mocy. 

To najlepiej by było jakbyś odświeżył ten temat na kilka dni przed kupnem. Do tego czasu może się co nie co pozmieniać.

 

Ma znaczenie, bo przy obecnych kartach graficznych jeśli monitor nie posiada wyjścia cyfrowego (a ten Twój z tego co widzę posiada?) to robi się problem i trzeba dokupować aktywny konwerter sygnału cyfrowego na analogowy.