Pytania odnośnie Trialów MS Office 2007 i Windows 2003

Cześć :slight_smile:

Mam pytania odnośnie Trialów od Microsoftu, a dokładnie chodzi o MS Office 2007 i Windows Server 2003.

Klucz do Win2k3 uzyskuje się po podaniu adresu (prawda?) na co im mój adres? :stuck_out_tongue:

Czy jeżeli po 180 dniach korzystania z systemu go przeinstaluje to znów będę musiał wygenerować nowy klucz (drugi raz podając adres) czy mogę od nowa wykorzystać stary?

Jeśli wykorzystam w MS Office 2007 okres próbny 60-dni to następny raz będę mógł go wykorzystać (kolejne 60-dni) po kolejnej instalacji systemu tak?

Dzięki za wszelakie odpowiedzi i podpowiedzi :slight_smile:

Musisz jeszcze raz wygenerować nowy klucz. Jak wykorzystasz stary, pojawi się komunikat, że ilość aktywacji systemu na tym kluczu produktu została osiągnięta (czyli klucz został już wykorzystany).

Po ponownej instalacji systemu możesz jeszcze raz wykorzystać pakiet MS Office 2007 w wersji trial (60 dni), ale musisz wygenerować nowy klucz produktu do tego pakietu.

maksio1 Dzięki za odpowiedz :wink:

ale

Przy każdym generowaniu trzeba znowu podawać?

Jeśli tak to czy nie będzie żadnych wątpliwości (jeśli chodzi o legalność), że korzytam np. już 2 raz z tego triala z pod tego samego adresu? :stuck_out_tongue:

Dopytuje się tak, ponieważ nie mam w zwyczaju podawać pełnych danych przez internet 8)

Wiadomo, że nie można użyć takiego samego adresu. Możesz podać jakieś fałszywe dane, zmyślone imię, nieużywany adres e-mail itd., a w polu Telefon wpisz 099 i 7 zer.

Tak można zmyślać swoje adresy.

Ale nie ma potrzeby reinstalacji systemu. Wygasa wersja próbna, to generujesz nowy klucz z innego adresu (sposób powyżej), podajesz nowy wygenerowany klucz i masz kolejne 60 dni za darmo.

Korzystanie drugi raz z triala pod tym samym adresem jest nielegalne. Na jeden adres jest przeznaczony tylko jeden trial.

W takim razie wszsytko fajnie ale czy to będzie legalne? :stuck_out_tongue:

na 100% będzie nie legalne, możesz za free korzystać przez 60 dni, potem albo kupujesz full wersje z licencją dożywotnia albo instalujesz openoffice jako pakiet biurowy na kompa

Ok. To odnośnie Offica ale jak sprawa tyczy się Windowsa 2003?

trial to trial odnosi się to do każdego oprogramowania, raz możesz zainstalować na określony okres dni i tyle, nawet jak byś zainstalował po raz kolejny i dało by się korzystać i tak było by to wbrew licencji i nie legalne

Dzięki za wyjaśnienie. To w takim razie chyba ostatnie pytanie. Często widziałem na forach posty ludzi którzy “jadą” na próbnych wersjach Windowsa. Czy istnieje jakaś próbna wersja windowsa, którą można by legalnie używać przeinstalowując ją co jakiś czas np. co 60 dni ?

O ile dobrze się orientuje to Windowsa można używać legalnie bez wprowadzenia kodu przez 30dni. Czy można potem go przeinstalować i znów korzystać przez 30dni i tak w kółko?

:stuck_out_tongue:

Jedynie pozostaje ci testowa wersja Windows 7 z której możesz korzystać do końca trwania testów.

Okres promocyjny na Win2008 serwer chyba się już skończył.

Ok. Wielkie dzięki za odpowiedzi :slight_smile: