Pytania odnośnie Visual Studio

Cześć, zainstalowałem sobie dziś Visual Studio 2008, i mam teraz takie pytania:

Początkowo miałem problem nawet ze skompilowaniem pliku, tworzyłem to po prostu: File->new->file. Nie da się tego tak skompilować? Zadziałało dopiero gdy utworzyłem projekt, na dodatek musiałem dodać w lewym ‘menu’ odpowiednie nagłówki do katalogu Header Files. Naprawdę musi on tworzyć tę masę plików?

Chciałbym się też dowiedzieć jak mogę podejrzeć kod w asemblerze tego co sobie napisałem w C++.

Ma ktoś linki to stron na których mógłbym się dowiedzieć coś o konfiguracji tego programu, bo widzę że jest tam masa różnych ustawień…

Nie, nie musi. stdafx.h i stdafx.cpp to prekompilowane nagłówki(Precompiled headers). Możesz je usunąć i wyłączyć w opcjach projektu ich wymaganie Properies->C/C+±>Precompiled Headers->Not using precompiled headers, lub przy tworzeniu projektu odznaczyć “Precompiled Headers” lub zaznaczyć “Empty Project”.

PPM na pliku->Properties->C/C+±>Output Files->Assembler Output->wybierz odpowiednie dla Ciebie.

Strona Microsoftu a w szczególności MSDN. Nie ma lepszego źródła. Przeszukiwanie go też proste nie jest, ale odpowiednio spreparowana fraza do szukajki(Live Search albo Google) i znajdzie to co chcesz.

Dzięki za pomoc : )