Pytania początkującego - Wirtualne pulpity, skróty

Witam,

zapisałem się do Insidera kawał czasu temu, zainstalowałem sobie z ciekawości na VM build Win10, popatrzyłem i tyle. Jako, że lubię nowinki, system prosił się już o reinstalacje to postanowiłem zaryzykować i sięgnąłem po właśnie WIN 10. I tak mam dwa pytanka w sumie:

 

  1. Skuszony wirtualnymi pulpitami, chciałbym sobie zrobić kilka - użytkowany w pracy, domu, itp :wink: I tutaj pytanie jak zrobić skóry na pulpicie, żeby były tylko na jednym konkretnym. W tej chwili jak stworzę sobie skrót na jednym, to jest na drugim. Jak go usunę sytuacja analogiczna. Proszę mi powiedzieć czy da się coś z tym zrobić?:>

  2. A propo skrótów - jak dodać w ogóle skrót z Menu Start? W ogóle się da ? Czy muszę buszować po dyskach i robić skróty ręcznie?:>

 

 

Podpinam się do pytania z punktu 1

Bez tego te pulpity nie mają sensu…

Odpowiem sobie sam, z tego co mi wiadomo to na Linuksie działa to tak samo, czyli mamy inny zestaw otwartych programów, jednakże skróty na pulpicie są jednakowe dla wszystkich;p

 

Wróciłem już do Win 8.1 i programu Fences, jak na razie nie ma niczego co by mnie skłoniło do zmiany,a tylko same kłopoty.

Ja osobiście używam na Windows 8.1 aplikacji Dexpot - jest genialna :wink: