Pytania z różnych dziedziń

A więc mam parę pytań, napiszę jeden zbiorczy temat, ponieważ nie będę tworzył niewiadomo ilu żeby zadać może i proste pytania.

  1. Która część komputera jest ważniejsza (która ulepszyć/zwiększyć) - Procesor czy RAM?

  2. Dlaczego warto wymienić MOBO? Posiadam z 2000 roku.

  3. Czy rozkręcanie/składanie/konserwacja sprzętu wewnątrz komputera jest łatwa? Czy jeżeli mam działający sprzęt i chciałbym wymienić zasilacz a nigdy nie miałem z tym doświadczenia udać się do jakiegoś serwisu, czy zrobic na własną rękę?

  4. Czy to prawda, jak głosi reklama PZU, że pączka nie da się zjeść nie oblizując się?

  5. Jaki monitor jest bardziej przyszłościowy (licząć okres 6-7 lat) - 16:10 czy 16:9?

  6. Co lepiej wymienić - MOBO czy grafikę?

  7. Czy da się za free/małymi kosztami wyciszyć wiatrak BOX od INTELa?

  8. czy jest jakaś przejściówka która zamienia D-Sub na te kolorowe wtyczki?

  9. Ile czasu będzie bezproblemowo działać KIS 7?

  10. Jak poprawić jakość zdjęcia zrobionego 1,3mpixelowym aparatem umieszczonym w SAMSUNGU F250? (jakiś software na PC)

  11. Czy za pomocą dongle WIFI można stworzyć sieć domową tak, aby komputer z internetem łączył się za pośrednictwem jakiegoś PC w sieci? Czyli że mam dongle ale on się nie potrafi połączyć (kiedys pytałem ale odpowiedzi nie otrzymałem jak sie z LB połączyć) z LB to utworze sieć? Drugi PC to Vista (też WiFi) a trzeci przez ethernet (XP Pro+SP3)

  12. Da się powiększyć liczbę slotów w nieskomplikowany sposób bez wymiany MOBO (na RAM)

Z góry dz za odpowiedz ;d

Ad.1. Wszystko zależy od obecnie posiadanych części. Jak masz np. 256MB ramu to oczywiste, że lepiej go dokupić.

Ad.2. Bo nowsze płyty, to możliwość zamontowania nowszych, wydajniejszych komponentów, procesora,ramu, karty graficznej.

Ad.3. Wymiana zasilacza trudna nie jest, większość sobie powinna poradzić.

Ad.6. Znowu ważne co w danej chwili posiadasz, chociaż pewnie częściej wymienia się kartę graficzną.

Ad.8. O jakie kolorowe wtyczki Ci chodzi?

Ad.9. Tyle, na ile masz wykupiona licencję.

Ad.12. Liczby slotów nie powiększysz, zawsze można kupić pojemniejsze moduły, a stare sprzedać.

Kup pączka z cukrem pudrem i popróbuj :stuck_out_tongue:

Z lukrem bez problemu zjesz.

Pewnikiem mu lata o chinche (choć przydała by się szklana kula :stuck_out_tongue: )

To kwestia przykręcenia paru blachowkrętów i “wtyknięcia” paru wtyczek których nie sposób pomylić, bo na siłę nie włoży do nieprawidłowego gniazda.

Tak, chodzi mi o chinche (nie wiedziałem czy to tak się nazywa :wink: )

Pozostaje : 5, 7, 8,10,11

Co do ósemki - może być i DVI, mi to różnicy nie robi :wink:

Nowe pytanie!

Monitor lepiej gry jest na środku czy w lewym rogu?

http://www.allegro.pl/item675377351_kab … 24pol.html moze chodzi o to ?

  1. bardziej przyszłościowy jest monitor 16:9

  2. spróbuj tym programem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=276