Pytania związane z PlayStation(PSX)

Witam. Zamierzam kupić sobie PSXa(wiem, że stary ale fajny 8) ) i mam pytania:

  1. Czy da się podpiąć pada z PS2 do PSX?

  2. Jak połączyć PSX z monitorem? Bo TV w domu są 2 ale jeden do salonu a drugi wielki jakiś.

  3. Jaka jest najbardziej zaawansowana graficznie gra na PSX?

4.Gdzie można kupić gry do tej konsoli(oryginalne)?

Wiem, że dla niektórych to strata pieniędzy ale ja jestem taki… sentymentalny, i chcę sobie powspominać. Poza tym w domu nie ma konsoli żadnej.

Z PS2 chyba się da.

Są kable (EURO) :wink:

Trudno powiedzieć. Im nowsze, tym lepiej wyglądają.

Allegro? Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

  1. Da się.

  2. Nie wiem.

  3. Powiedziałbym, że Final Fantasy IX

  4. Allegro.

  1. pad-ps2-psx-t345820.html

  2. Popytaj o konwerter, ale może nie być tani. Lepiej chyba grać na TV.

  3. Gran Turismo 1 i 2, TOCA WTC, FIFA 05, PES 2, seria NHL (ja miałem 99 chyba), Crash Bandicoot (platformówka, ale graficznie ładna).

  4. Np. u mnie :wink:

Dobra zacznijmy od początku - nie jesteś Sam kolego - jakiś czas temu sprowadzałem Pegazusa :slight_smile:

  1. Da się / a jak nie działa zawsze można poszukać przejściówki :slight_smile:

  2. To zależy od wejścia w TV - może być wejście Euro czy HDMI - podejdź do sklepu RTV - sprzedadzą Ci dobre kabelki.

  3. Gier jest masa - nie tylko FF.

  4. Z kupnem w niektórych sklepach możesz mieć nie małe problemy, gdyż gry na w/w nie są już sprzedawane. Zawsze możesz poszukać na Tablica.pl/ Allegro czy pozostawiać wiadomości na forach że kupisz gry :slight_smile:

Gry na PSX - http://allegro.pl/gry-na-konsole-sony-p … =p&string=

Gier możesz szukać na Allegro, Ebay i innych serwisach aukcyjnych, w serwisach ogłoszeń typu tablica, anonse itp. oraz możesz ich szukać na rynkach i w komisach.

Tylko coraz ciężej będzie zdobyć oryginały w jeszcze dobrym stanie.

Nie wiem do końca jak to jest jak posiada się oryginalną płytkę z grą na PSOne ale w kiepskim stanie, czy można używać kopii tej gry wypalonej na innym nośniku czy nie.

Kiedyś miałem PSOne (właściwie nie był on tak do końca mój ale to już szczegół), sam bym chętnie wrócił do tej konsolki ale już jej nie mam.

Miałem kilka oryginalnych płyt i może uda mi się znaleźć jeszcze coś w szafie, jakby co to pisz na że jesteś chętny PW.

Odświeżam temat.

Kupiłem PSX, na szczęście sprawny. I mam kolejne pytania.

1.Czy metoda gry na kopiach bez przeróbki(sposób na podmiankę) wymaga oryginała tej gry w którą chcemy zagrać czy jakiejkolwiek? Chodzi o to, czy jak chcę zagrać w kopie np. Tekkena to muszę mieć oryginał Tekkena czy odpali na innym?

2.Czy to prawda, że używanie kopii swoich gier na tanich płytach niszczy laser? I jak w ogóle dbać o laser, by posłużył jak najdłużej?

3.Czy to normalne że podczas użytkowania czasami nie chce się domknąć klapka i muszę odsuwać taki plastikowy ząbek w miejscu zamknięcia klapki?

4.Czy PSX odtworzy oryginalne gry z płytkimi rysami(nawet jak będzie ich dużo)?

6.Mam model 5502. To jest dobry model i jakie były najgorsze, a jakie najlepsze(chodzi o awaryjność, możliwości itp.)

  1. O ile wiem, to tylko “przeróbka” działała, nie znam innej metody (o “podmiance” nic nie słyszałem nigdy)

  2. Nie zauważyłem tego nigdy, płyta jak płyta, a miałem PS One kilka lat

  3. Może być po prostu wyrobione już - w końcu konsola ma swoje lata :wink:

  4. Niekoniecznie - zbyt porysowanej płyty nie odczyta w zasadzie żaden laser

  5. Zadaj pytanie inaczej, bo z tego nic nie można wywnioskować, czego oczekujesz.

Bo słyszałem, że niektóre mają tak, że grzeją się strasznie i nie da się grać długo.

  1. Przemieniasz obojętnie jaki oryginał z kopią, czy tam swoim homebrew. Chodzi tak jak normalna oryginalna płyta.

  2. Jeśli będziesz używał płyt jak w pkt. 1. to może silnik prędzej paść.

  3. Lepiej kupić nowszy PSone a nie PSX, laser chodzi kilka lat bezawaryjnie. W starych była tragedia. Przy okazji będziesz miał nowszego Dual Shocka.

Aha dzięki.

Ja nie mam dualshocka tylko jakiś badziewny pad Esperanzy :expressionless:

Modele od 7502 w górę były najlepsze wliczając w to model Psone. Ale ogólnie lasery w psxach były słabe, to przynajmniej nie oszczędzaj na płytach, a w miarę możliwości graj na oryginałach. Model 9002 był pozbawiony portu paraller, zaś PSone dodatkowo system linka. PSone jednak wygląda najładniej, jest najmniejsza i najcichsza. Alternatywnie możesz wziąć PSTwo, która jest kompatybilna wstecz z grami z PSX. Ale z laserami jest ten sam syf. Obecnie posiadam zarówno PSone jak i PStwo (ta druga akurat nieprzerobiona). Przewinęło mi się kilka modeli PSX’a i była to jedna z najciekawszych konsol ever.

PSX ma niską rozdzielczość. Dzisiaj nie wygląda to już ładnie nawet na CRT, monitor wyostrza obraz i będzie to wszystko jeszcze bardziej widoczne na minus. W miarę możliwości graj na CRT.

  1. Grać na oryginałach:)

1.Wiem, że były słabe, ale ja mam szczęście i mój działa:D

2.PS one może fajne, ale nie było na giełdzie:(

  1. Co oni takie słabe lasery specjalnie robili?

A tego to nie wiem. PS2 była jeszcze bardziej awaryjna, mógł paść sterownik DVD w efekcie konsola czytała tylko CD. Xbox 360 był natomiast znany z the ring of dead:).Mało awaryjny natomiast był Saturn, Dreamcast, pierwszy Xbox, konsole od NIntendo.

  1. Sony tak miało. Nawet lasery do napędów do PC czy wież HiFi były do bani.

pamiętam że przy bardziej porysowanych płytach jak się coś nie chciało doczytać to przewracałem konsole do góry nogami i czasem zaskoczyło :smiley:

do podmiany płyt najlepiej używać http://allegro.pl/action-replay-do-kons … 56560.html silniczek zatrzymuje się i można było przekładać płyty

z gier najbardziej utkwiły mi w pamięci Crash 1/2/3 i Medie evil 1/2 nawet niedawno pykałem na smartfonie u kumpla w nie

z innych CTR team racing ,soul edge ,metal gear solid , silent hill , kula world , tombi ,spyro ,resident evil 2/3 ,gran turismo 2 a w niej wyścigi endurance po 150 okrążeń :shock: ,Oddworld Abes Exoddus ,Dino crysis ,FF VII , alone the dark 4

Ja stawiałem konsolę pionowo. Jak było źle to podkręcałem laser - pomagało, jednak laser szybciej schodził.

Ja też czasem odwracałem konsolę ale częściej gdy konsola zaczynała mieć problemy z odczytem po dłuższej grze pomagało włożenie jej na chwilę do lodówki aby ostygła.