Pytanie bardzo początkującego - aktualizowanie strony

Witam

Mam takie pytanko - jako, że nigdy nie miałem styczności z próbami automatyzacji aktualizowania www chciałem Was zapytać o radę.

Otóż sprawa wygląda tak: robię dla kogoś stronke www (oczywiście niezbyt profesjonalną), która dość często powinna być aktualizowana - coś typu: dodawanie nowych artów, wrzucanie plików do ściągnięcia itp. Powiedzcie, czy istnieje jakiś sposób, aby osoba bez wiedzy w temacie mogła w prosty sposób dorzucać takie pliki na www? Istnieje narzędzie, które by to umożliwiało? A może trzeba na stronke dać jakiś skrypt?

Prosze, podpowiedzcie mi jakie rozwiązanie byłoby do tego najbardziej odpowiednie :slight_smile:

Pozdrawiam

najłatwiej będzie chyba zainstalować gotowego CMSa na przykład PHP-Fusion, skonfigurować i oddać do użytku tej osobie. Będzie to na pewno lepsze rozwiązanie niż ciągłe edytowanie plików, i osoba która nie zna htmla sobie poradzi z tym. Później można sie pokusić o zrobienie własnego stylu itp. :slight_smile:

Alternatywnie można zainstalować zmodyfikowaną wersję PHP-Fusion o nazwie eXtreme Fusion

Obsługa jest bardzo intuicyjna zarówno w eXtreme jak i w PHP Fusion. Wskazana jest jednak znajomość HTML (jego tagów np. itd.)

Myślę, że każdy się tego nauczy, jeśli poświęci temu chwilę czasu. W CMS’ach tych można właśnie można nadać zaufanemu użytkownikowi prawa i obowiązki lub dać BAN’a za złe sprawowanie. Wbudowano także forum, ale ja z niego nie korzystam :stuck_out_tongue_winking_eye: Robię swoje w PHPBB by Przemo.

w extreme czy tez fusion jest tak jak na tym forum zaznacza się tekst naciska przycisk i gotowe :slight_smile: i sam sie robi kod html ;]