Pytanie co do licancji win vista?

Mam takie pytanie czy da się np zrobić tak: Kupić jeden system windows vista hp oem(z wszystkim kluczem (nalepką licencyjną) itp.) i później uzyskać 2 klucz(nalepkę z kluczem) do windowsa i zainstalować go z tej samej płyty czy wtedy system zainstalowany na drugim kompie byłby legalny? Jeśli tak to jak zdobyć 2 klucz i nalepkę licencyjną?

nie…

Nie zadawaj idiotycznych pytań.

Po pierwsze nie system taki nie będzie legalni dlatego bo:

a) nie masz drugiej płyty.

b) nawet oryginalne systemy o których piszesz a w tym przypadku HP przeznaczone są do instalacji tylko i wyłącznie na kompach i laptopach HP a nie na innych pewnie tego nie doczytałeś :razz:

c) nikt ci nie sprzeda samej nalepki licencyjnej z kluczem bez płyty. Allegro odpada

d) I tak dalej poczytaj sobie warunki licencjonowania poszczególnych systemów i ich licencje.

P.S Żeby było śmieszniej kiedy kupisz od kogoś używany system musisz zapłacić za niego podatek w urzędzie skarbowym ( od ceny kupna ) żebyś mógł z niego legalnie korzystać oczywiście musi być spisana umowa kupna sprzedaży.

Co do ostatniego pytania I CO JESZCZE ? Tak wiemy proponujemy jakiś sklep komputerowy.

Człowieku powyżej, czyli sq6w

1. Jeśli uważasz, że nośnik jest jest jednym z wyznaczników licencji, to jesteś w błędzie. Poprawny klucz zgodny z naklejką (COA - certificate of authentication - certyfikat autentyczności) jest najważniejszy.

2. Druga rzecz, gdzie kolega wspomniał, że są to płyty od HP ? Wskaż mi tą linijkę. Kolega wspomniał o HP jako Home Premium informatyku z bożej łaski…

3. Trzy. Klucz możesz uzyskać od MS, to samo z nalepką (vide zakup nowego systemu).

4. Warunki licencjonowania. Systemy są dwa, klucze są dwa, naklejki są dwie, więc co do diabła jeszcze tutaj chcesz o LEGALNOŚCI ?

legalność licencji określa DOWÓD POSIADANIA LICENCJI z załączonej do danego oprogramowania licencji. Przykładowo, dla Visty (OEM) w różnych opcjach http://download.microsoft.com/Documents … 3b35d6.pdf (podkreślenie moje)

Inne systemy MS mają podobne zapisy. Skąd pomysł, że klucz jest dowodem posiadania licencji? W końcu możliwość instalacji systemu, a legalność jego posiadania i użycia, to jak dla mnie, dwie różne rzeczy…

Hitm3n nie krzyczymy, jeżeli piszesz o legalności, to udowadniaj to rzeczowo, bo na słowo nikt ci nie uwierzy.

Oczywiście, że możesz uzyskać, ale tylko duplikat COA do zakupionego wcześniej systemu, tak więc twój argument jest nie na miejscu.

Oto dowód:

Na powyższe pytanie sam powinieneś sobie odpowiedzieć.

Na resztę odpowiedział _chris_ z którym się w 100% zgadzam.

Pozdrawiam.

ale co że niby jak nie posiadamy oryginalnego nośnika to ma sie pirata ?? jedna wielka bzdura, sam posiadam Viste z tzw programu partnerskiego i dostałem pocztą dokumenty z płytkąz oprogramowaniem Windows Live na której systemu nie ma, w owych dokumentach jest numerek który musiałem wpisać na wskazanej stronce i klucz dostałem dostałem na maila podobnie jak link do obrazu .iso z systemem, podczas akceptacji licencji jest identyczny zapis:

wiec nie posiadam oryginalnego nośnika… moje COA to wydruk maila oraz karteczka z MS potwierdzająca legalność systemu :slight_smile:

a co z osobami które kupowały tzw pakiety legalizujące system ?? dostawały jedynie naklejkę

@ niezDarek spoko, przecież to co ja cytowałem, odnosi się do osób, które nabyły licencję razem z oryginalnym nośnikiem (płytą), a to o czym ty piszesz, to zupełnie inna historia i zupełnie inne licencje…

Salceson , proszę Cię, błagam, sensowniej. Co z pakietami legalizującymi, o których wspomniał niezDarek? Równie dobrze kolega Spiderman3 może ubiegać się o pakiet legalizacyjny, co równa się z otrzymaniem naklejki COA i tym samym legalność systemu.

Ja nie mam jakoś płyty z systemem, recovery gdzieś mi się zapodziało i co teraz ? Mam nielegalny system ? Daj Boże zdrowia na takie głupoty.

Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna, oba systemy są legalne, niezależnie czy masz czy nie masz płytki.

tak, a jakie ? BOX-o-OEM ? Pokaż mi jakie to nowe licencje wymyślili koledzy z Microsoftu.

Poza tym, temat był już wałkowany naście razy, więc nie wiem, po co kolejna dyskusja na temat legalności systemów, poszukać wystarczy…

To kolega jeszcze bardzo mało wie jeśli chodzi o licencjonowanie.

A zabiera autorytatywny głos w dyskusji.

http://www.microsoft.com/poland/licencj … w.aspx#cs3

Nie wspominając o MOLP czy MSDN.

Hitm3n nie znasz podstaw licencjonowania produktów MS, więc nie dziwię się, że nie możesz znaleźć sensu w moich wypocinach.

Jeżeli się jednak tak upierasz, że:

to przedstaw jakieś dowody, wtedy ludzie będą traktować twoje posty poważnie.

Oczywiście, że może tylko czy jest sens, może przecież kupić w prawie takiej samej cenie nowego Windowsa. Dla wiadomości - zestaw legalizacyjny ma na celu “zalegalizowanie” pirackiego windowsa bez konieczności przeinstalowania systemu.

Tutaj masz odpowiedź.

TUTAJ możesz sobie poczytać, miłej lektury.

@

jest dokładnie tak, jak napisali fiesta i Salceson

@ Hitm3n

pamiętaj, że to co nazywamy potocznie licencją, to tak naprawdę jest umowa licencyjna (EULA) zawarta pomiędzy nabywcą tej licencji, a producentem oprogramowania, którą nabywca zatwierdza w momencie rozpoczęcia używania kopii programu. W związku z czym licencjobiorca zobowiązuje do stosowania się do jej zapisów, a więc również do stosowania się do punktu mówiącego, co powinien posiadać, jako dowód legalności tej licencji. I tyle.

A tak na marginesie - umowa licencyjna to tylko pozwolenie na używanie kopii programu - nie ma to nic wspólnego z posiadaniem tego programu.

Jeśli twoja EULA wymaga oryginalnego nośnika, a go nie masz, to system mógłby zostać uznany za nielegalny, w zależności od stanowiska kontrolującego… Powinieneś wystąpić do MS (dla BOX) lub producenta komputera (OEM) o duplikat nośnika…