Pytanie co do Mozzilla Thunderbird/Outlook Express

Witam,

Mój problem przedstawia się następująco:

Posiadam obecnie w komputerze program Outlook Express i korzystam z niego już od paru dobrych lat. Wszystko działało harmonijnie i pięknie… no, ale dobre niestety się kończy.

Dzieje się taka rzecz, a mianowicie podczas wysyłania poczty z krótkim tekstem nie ma problemu, naciskam “Wyślij” i idzie wszystko elegancko, kopia zapisuje się w Elementach Wysłanych. Problem pojawia się dopiero przy wysyłaniu poczty ze zdjęciem czy jakimkolwiek załącznikiem… Naciskam przycisk “Wyślij” czekam standardowo około kilku minut na wysłanie wiadomości, zależenie od załącznika. Paseczek informujący o wysyłaniu dochodzi do końca i pojawia się okienko ostrzegające, że wystąpiły błędy podczas wysyłania… Pod żadną z zakładek nie jest nic napisane o błędzie… Wiadomość ta przechodzi do Skrzynki Nadawczej i jest wysyłana za każdym sprawdzaniem nowych maili… Jak już zauważyłem poczta ta dochodzi bez większych problemów. Przez to od 6 miesięcy nie mam archiwizacji wysłanej poczty… Jak ktoś zna rozwiązanie bardzo proszę o pomoc.

Od około pół roku męczę się z tym programem i postanowiłem to skończyć. Dlatego zainstalowałem Mozilla Thunderbird. Poprzenosiłem wszystkie dane z Outlooka Express do nowego programu, wszystko świetnie się zapowiadało, ale okazało się, że program wpadł na pomysł pobierania ponad 3000 wiadomości…, żeby było śmieszniej na dysku mam zaledwie 5GB wolnej powierzchni… Więc praktycznie jestem w punkcie wyjścia… Jak przekonać program Mozilla Thunderbird, aby nie pobierał tych 3000 wiadomości z serwera ? Proszę o pomoc, albo z Outlook Expressem bo nie podoba mi się przejście na nowy program… ale jeżeli to jedyna opcja trudno.

Pozdrawiam

Co do Outlook to niestety nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy. Ja bym pewnie próbował usunąć konto pocztowe z konfiguracji i dodać je ponownie oraz kompaktować wiadomości. Ale nie jestem przekonany czy to by coś pomogło.

Jeśli chodzi o Thunderbird - to jeśli masz taką możliwość, skonfiguruj pocztę przez protokół IMAP. Działa wtedy trochę inaczej (np. jak skasujesz wiadomość w Thunderbird to od razu kasujesz też na serwerze), ale myślę że warto przynajmniej spróbować - zobaczysz czy Ci to odpowiada.

Możesz spróbować zaimportować wszystkie maile albo skorzystać z IMAP. Jeśli nie da się zaimportować do thunderbirda, zainteresuj się Windows Live Mail - on może spróbować (ale nie testowałem). WLM jest dla mnie wygodniejszy, niż Thunderbird - ale i tak używam gmailowego webui.

Czy te wiadomości (3000) pobiera z serwera są to Twoje ciągle te same wiadomości czy czasem nie zaznaczyłeś pobierania grup dyskusyjnych?