Pytanie - co i jak zrobić/zakupić

(W3hite) #1

Witajcie, mam pytanie. Mam internet radiowy pod wbudowana karte lan czyli kabel RJ-45 (wcześniej miałem na skretke i pod karte wczoraj miałem wymiane) i teraz pod gniazdo lan nie mam jak podłączyć laptopa. Co trzeba kupić żeby móc podłączyć laptopa przewodowo/bezprzewodowo i żeby był internet wlan w komórce. I jszcze jeden problem mam jak zrobić jak kupie tam router z ap czy nie wiem co mi doradzicie to jak mam podłączyć internet bo mam takie cuś: http://www.mikrotik.org.pl/urzadz.php?gr=5&kat=34&idx=1106 a jest to potrzebne bo przy tym jest zasilacz do anteny.

(Agatonster) #2

b1oard ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(roobal) #3

Myślę, że możesz albo dokupić kartę do sieci przewodowej albo lepiej bezprzewodowej i mógłbyś z tej karty udostępniać sieć z twojego komputera ale myślę, że lepszym pomysłem będzie jednak kupno routera.

Domyślam się, że do gniazda PoE podłączasz antenę a do LAN kabel, który podpinasz do karty sieciowej w kompie? Jeśli tak, to wydaje mi się, że możesz równie dobrze ten kabelek zamiast do kompa, podłączyć do routera a z routera będziesz miał już sieć na inne urządzenia. Z racji tego, że nigdy się w takie coś nie bawiłem to poczekaj aż potwierdzi moje słowa ktoś kto miał już z tym więcej do czynienia.

Pozdrawiam!

(W3hite) #4

Ok wielkie dzięki.