Pytanie - co i jak zrobić/zakupić

Witajcie, mam pytanie. Mam internet radiowy pod wbudowana karte lan czyli kabel RJ-45 (wcześniej miałem na skretke i pod karte wczoraj miałem wymiane) i teraz pod gniazdo lan nie mam jak podłączyć laptopa. Co trzeba kupić żeby móc podłączyć laptopa przewodowo/bezprzewodowo i żeby był internet wlan w komórce. I jszcze jeden problem mam jak zrobić jak kupie tam router z ap czy nie wiem co mi doradzicie to jak mam podłączyć internet bo mam takie cuś: http://www.mikrotik.org.pl/urzadz.php?gr=5&kat=34&idx=1106 a jest to potrzebne bo przy tym jest zasilacz do anteny.

b1oard ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Myślę, że możesz albo dokupić kartę do sieci przewodowej albo lepiej bezprzewodowej i mógłbyś z tej karty udostępniać sieć z twojego komputera ale myślę, że lepszym pomysłem będzie jednak kupno routera.

Domyślam się, że do gniazda PoE podłączasz antenę a do LAN kabel, który podpinasz do karty sieciowej w kompie? Jeśli tak, to wydaje mi się, że możesz równie dobrze ten kabelek zamiast do kompa, podłączyć do routera a z routera będziesz miał już sieć na inne urządzenia. Z racji tego, że nigdy się w takie coś nie bawiłem to poczekaj aż potwierdzi moje słowa ktoś kto miał już z tym więcej do czynienia.

Pozdrawiam!

Ok wielkie dzięki.