Pytanie czy warto się zainteresować?

Chyba właśnie poczekałbym na 8mą generację już. Bardziej opłacalne powinno być. Nawet pod względem tego że wcześniejsze ciutkę stanieją. Co jak co ale nie potrzebuję kompa “na gwałt” :stuck_out_tongue:

Jak nie trzeba na już, to można poczekać. Ale z czekaniem to od lat tak jest, że jak się czeka, to nic się nie kupuje, bo co chwilę coś nowego ma wyjść.

1 polubienie

Nie stanieją, nowe będą o 100 droższe i tyle, jak sie wyprzedadzą będą w cenie aktualnych i tyle :sunglasses:

Zakup planuje zrobić do końca lutego. A że widzę że wybór jednak spory to tak czy inaczej muszę jeszcze pogrzebać. Ale dziękuję wszystkim za doradzenie :stuck_out_tongue:

Jestem zaciekawiony. A po co mu dual-channel? To nie epoka DDR2 czy nawet DDR. W tej chwili dual channel daje bardzo znikomy zysk wydajności. Tym bardziej, gdy ma się inne wąskie gardło, jak mobilny Core i3.

@walgav
Tego Acerka mogę sam polecić. Narzeczona ma ten model, tyle że z Core i5 i ekranem 1366x768. I właśnie, gdyby miał 1080p to byłby świetny laptop. Poza tym - wykonanie całkiem ok, chłodzenie daje radę (nie throttluje podczas grania), na baterii trzyma jakieś 3-4h.
Co ważne - ma slot na SSD M.2, który z czasem sobie dokupisz. Tak i my właśnie zrobiliśmy. :wink:

Za to potrafi odtworzyć na integrze filmy 4K.

Czy tu dalej chodzi o zasadność dual channel? Bo nie wiem co tu argument z 4K robi. Na multimediach czy przeglądarce na pewno nie odczuje różnicy, czy ma dual channel czy nie. W grach? Jak różnica jest rzędu 2-4 fps to już będę zdziwiony. A

Jeśli nie masz nic przeciwko takim sprzętom, sprawdź oferty tzw. powystawówek. Często bywają w fajnych cenach i z ciekawymi dodatkami.