Pytanie do Alior Sync zaksięgowanie przelewów (czas)


(k-9) #1

Cześć wam!

Po porównaniu ofert banków internetowych mBank i Sync zdecydowałem się, że 2 konto założyłem właśnie w Sync. Oferta jest znacznie lepsze dla przeciętnego śmiertelnika Wszystkie banki za free (mam nadzieję, że chodzi tez o te PKO/PEKAO...) w mBanku karzą sobie płacić 5zł za włączenie takiej opcji... Karta do konta też za darmo (w mbanku 2zł mc albo trzeba zapłacić kartą min 100zł mc). Po przeliczeniu tych opłat wychodzi ok 3-50zł rocznie!

Sync zapewnia też zwroty 5% od kwoty wykonanej... ( z tyś jest za darmo 50zł)...

===

W celu potwierdzenia konta było trzeba wykonać przelew na podane konto ze swojego dotychczasowego... Patrząc w operacje w mbanku widzę, że przelew jeszcze nie wyszedł !!


(Rusio0191) #2

Zwykłe przelewy między bankami nie przechodzą w weekendy. Polecam: http://kiedykasa.pl/


(k-9) #3

teraz wszystko jasne dzięki za odp. Link nie raz się przyda :wink:


(olmeca) #4

Zgodnie z obowiązującym prawem, przelew powinien zostać zaksięgowany w ciągu jednego dnia roboczego - http://www.pch24.pl/przelewy-przyspiesza,6854,i.html

Natomiast co do zwrotu 5% w Alior Sync polecam zapoznanie się z tym wpisem -> http://samcik.blox.pl/2012/11/Sync-bedz … ranym.html


(Lykanins) #5

Jako ciekawostkę wypada dodać że przelewy pomiędzy Alior Bankiem i Alior Sync są w dni robocze księgowane w czasie rzeczywistym (natychmiastowo).

Jeżeli szukasz informacji o Cashbacku to polecam artykuł: Alior Sync Cashback 5% nowe zasady.


(Frog) #6

Precyzyjniej - najpóźniej następnego dnia roboczego.

Takie rzeczy, nawet przed wejściem w życie nowej Ustawy o usługach płatniczych mogły się dziać chyba tylko przy wpłatach dokonywanych za pośrednictwem Poczty :expressionless: