Pytanie do audiofilów o dobór dobrych mocnych słuchawek

Witam.
Proszę doradźcie mi jakieś dobre mocne brzmieniem słuchawki do max 300 zł.
Będą służyły mi do YouTube i Radio .
Z góry dziękuję

Dobre słuchawki nie poprawią ci jakości gównianych źródeł dźwięku.
Nie widzę też informacji jakich słuchawek szukasz.
Do 300 jednak dwie pary Edifier W800 powinny cię zaspokoić.

1 polubienie

Czy słuchawki będą podłączane bezpośrednio do komputera czy do wzmacniacza?
Czy przez mocne brzmienie rozumiesz, że mają mieć ocieploną linię basu? Jaki rodzaj muzyki?

Słuchawki do kompa:-) Ja wielkich wymagań nie mam po prostu jakieś adekwatne do ceny.
Wielu z was ma swoje ulubione słuchawki i wiem że możecie się podzielić opiniami.
Mogą być podłączane bluth jak i kabelkiem

Ze słuchawkami to jest taki problem, że każdy ma trochę inne oczekiwania od dzwięku. Dlatego na rynku jest milion różnie grających słuchawek. Fajnie jak jest możliwość odsłuchać gdzieś w sklepie.

Na BT - Sennheiser HD 4.40BT link, mogą też działać na kabelek. Mają nie najgorszy mikrofon.

Na kabel np. AKG K52, AKG K240, AKG K-92 (te będą najgłośniejsze z tych AKG).
Sennheiser HD 200 Pro, HD 400S,

Oczywiście te bez mikrofonu, mikrofon jeśli potrzebny należy kupić osobno.

Pomieszam Ci trochę w głowie i zaproponuję słuchawki Bayerdynamic dt 990 pro, cena no cóż, jaki produkt taka cena. Konstrukcja otwarta, słuchawki bardzo wygodne. Problem z impedancją, bo im większa tym tańsze, ja mam 80 omowe i podłączam do komputera oraz telefonu lg v30. Nie polecam żadnych wynalazków Edifiera, miałem 850 i tak, odtwarzanie muzyki na dobrym poziomie, trwałość TRAGEDIA. Bayerdynamiki to typowe słuchawki studyjne i wymagają dobrego żródła, jak pliki np, flac lub mp3 320.

Mają impedancję 250 Ohm i po bezpośrednim podłączaniu do większości kart muzycznych jest zbyt cicho. Co innego z jakimś wzmacniaczem. Do komputera bardziej 770 w wersji 32 Ohmy.
Kopa też nie będzie zbyt wielkiego, bo czułość 96dB, więc myślę, że po prostu inny docelowy użytkownik, bardziej do jakiegoś zestawu audio.

Mam te słuchawki i wiem sporo na ich temat, co do impedancji występują w wersji 250, 80 i 32 Ohm. Bayerdynamic 770 są to słuchawki zamknięte i nie polecam ich do domowego użytkowania zwłaszcza w ciepłe dni. Moje 80 omowe słuchawki podłączam do komputera bez dodatkowego wzmacniacza typu filo i głośność ustawiam w zależności od stopnia wysterowania muzyki maksimum do 50 %, powyżej muza staje się zbyt głośna, jak ktoś nie szanuje słuchu to jego sprawa.

Ja po iluś tam doświadczeniach dziś zwróciłbym uwagę tylko na dwie rzeczy

• czy odpowiada mi to jak grają - absolutnie subiektywnie
  • czy są wygodne. Nie za ciasne/luźne czy za bardzo grzejące dla osób przegrzewających się. Ewentualnie czy pałąk da się naginać/odgiąć bez zniszczenia konstrukcji.

To trzeba sobie oczywiście przefiltrować przez to ile chcemy wydać. Audiofilem nie jestem. Jak bym założył słuchawki za worek złota to może bym mówił inaczej :wink:

edit: no jeszcze trzeba dodać, że jeżeli to nie są słuchawki podłączane przez Bluetooth, to rolę gra źródło dźwięku. Inaczej zabrzmią na laptopie, inaczej na telefonie i inaczej na dobrej karcie muzycznej.

No tak, słuchawki powinno się odsłuchać przed zakupem. To według mnie oczywiste.

Nie wiem co miałeś ale…
W800 od dwóch lat zamiennie z TWS1 słuchawki za 150 złotych używane prawie codziennie, jak nowe, bateria dwa tygodnie…
Na trwałość wyjątkowo nie mogę narzekać.

TWS1 - ponad dwa lata, jak nowe tylko etui porysowane.
Działają bez zarzutu.

W820bt od trzech miesięcy w pracy po 8h dziennie.
Nic kompetnie nie mogę im zarzucić, kupione ze względu na aktywną redukcję hałasu.

Gdzie ta kiepska trwałość bo czegoś nie dostrzegam?