Pytanie do audiofilów o dobór dobrych mocnych słuchawek

Witam.
Proszę doradźcie mi jakieś dobre mocne brzmieniem słuchawki do max 300 zł.
Będą służyły mi do YouTube i Radio .
Z góry dziękuję

Dobre słuchawki nie poprawią ci jakości gównianych źródeł dźwięku.
Nie widzę też informacji jakich słuchawek szukasz.
Do 300 jednak dwie pary Edifier W800 powinny cię zaspokoić.

1 polubienie

Czy słuchawki będą podłączane bezpośrednio do komputera czy do wzmacniacza?
Czy przez mocne brzmienie rozumiesz, że mają mieć ocieploną linię basu? Jaki rodzaj muzyki?

Słuchawki do kompa:-) Ja wielkich wymagań nie mam po prostu jakieś adekwatne do ceny.
Wielu z was ma swoje ulubione słuchawki i wiem że możecie się podzielić opiniami.
Mogą być podłączane bluth jak i kabelkiem

Ze słuchawkami to jest taki problem, że każdy ma trochę inne oczekiwania od dzwięku. Dlatego na rynku jest milion różnie grających słuchawek. Fajnie jak jest możliwość odsłuchać gdzieś w sklepie.

Na BT - Sennheiser HD 4.40BT link, mogą też działać na kabelek. Mają nie najgorszy mikrofon.

Na kabel np. AKG K52, AKG K240, AKG K-92 (te będą najgłośniejsze z tych AKG).
Sennheiser HD 200 Pro, HD 400S,

Oczywiście te bez mikrofonu, mikrofon jeśli potrzebny należy kupić osobno.

Pomieszam Ci trochę w głowie i zaproponuję słuchawki Bayerdynamic dt 990 pro, cena no cóż, jaki produkt taka cena. Konstrukcja otwarta, słuchawki bardzo wygodne. Problem z impedancją, bo im większa tym tańsze, ja mam 80 omowe i podłączam do komputera oraz telefonu lg v30. Nie polecam żadnych wynalazków Edifiera, miałem 850 i tak, odtwarzanie muzyki na dobrym poziomie, trwałość TRAGEDIA. Bayerdynamiki to typowe słuchawki studyjne i wymagają dobrego żródła, jak pliki np, flac lub mp3 320.

Mają impedancję 250 Ohm i po bezpośrednim podłączaniu do większości kart muzycznych jest zbyt cicho. Co innego z jakimś wzmacniaczem. Do komputera bardziej 770 w wersji 32 Ohmy.
Kopa też nie będzie zbyt wielkiego, bo czułość 96dB, więc myślę, że po prostu inny docelowy użytkownik, bardziej do jakiegoś zestawu audio.

Mam te słuchawki i wiem sporo na ich temat, co do impedancji występują w wersji 250, 80 i 32 Ohm. Bayerdynamic 770 są to słuchawki zamknięte i nie polecam ich do domowego użytkowania zwłaszcza w ciepłe dni. Moje 80 omowe słuchawki podłączam do komputera bez dodatkowego wzmacniacza typu filo i głośność ustawiam w zależności od stopnia wysterowania muzyki maksimum do 50 %, powyżej muza staje się zbyt głośna, jak ktoś nie szanuje słuchu to jego sprawa.

Ja po iluś tam doświadczeniach dziś zwróciłbym uwagę tylko na dwie rzeczy

  • czy odpowiada mi to jak grają - absolutnie subiektywnie
  • czy są wygodne. Nie za ciasne/luźne czy za bardzo grzejące dla osób przegrzewających się. Ewentualnie czy pałąk da się naginać/odgiąć bez zniszczenia konstrukcji.

To trzeba sobie oczywiście przefiltrować przez to ile chcemy wydać. Audiofilem nie jestem. Jak bym założył słuchawki za worek złota to może bym mówił inaczej :wink:

edit: no jeszcze trzeba dodać, że jeżeli to nie są słuchawki podłączane przez Bluetooth, to rolę gra źródło dźwięku. Inaczej zabrzmią na laptopie, inaczej na telefonie i inaczej na dobrej karcie muzycznej.

No tak, słuchawki powinno się odsłuchać przed zakupem. To według mnie oczywiste.

Nie wiem co miałeś ale…
W800 od dwóch lat zamiennie z TWS1 słuchawki za 150 złotych używane prawie codziennie, jak nowe, bateria dwa tygodnie…
Na trwałość wyjątkowo nie mogę narzekać.

TWS1 - ponad dwa lata, jak nowe tylko etui porysowane.
Działają bez zarzutu.

W820bt od trzech miesięcy w pracy po 8h dziennie.
Nic kompetnie nie mogę im zarzucić, kupione ze względu na aktywną redukcję hałasu.

Gdzie ta kiepska trwałość bo czegoś nie dostrzegam?

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.