Pytanie do moderatorów odnośnie wprowadzenia rang

Witam, ponieważ przeglądając inne fora zauważyłem że userzy zależnie od liczby postów posiadają rangi.

Nie wiem jak moderatorzy się zapatrują na to kwestię, ale myślę, że gdyby popracować nad nazwami rang, wprowadziłoby to pewne ciekawe urozmaicenie.

Np. user, który zaczyna od pierwszego posta zyskuje miano adepta, zaś ten, która przekracza 1000 postów miano weterana forum. Czekam na opinie odnośnie pomysłu.

dobry pomysł

taaa i pewnie znaleźli by się debile piszący po 100 postów dziennie, dopisujacy swoje wypociny do każdego wątku robiąc kibel z każdego posta, takie rangi na wielu poważnych forach właśnie z takich i innych powodów zostały wywalone…

Są rangi na forum:

user

mod

admin

i tyle wystarczy.

Innych nie ma, nie było i nie będzie.

Jestem tego samego zdania.

przekonaliście mnie “bez rankingu” a poza tym dlaczego nowi użytkownicy mają być pokrzywdzeni?

Według mnie pomysł zły. Wszyscy będą nabijać posty żeby dostać range…

Polecam przykładową lekturę KLIK 1 oraz KLIK 2

to może wprowadzić system pochwał tak samo jak istnieje system ostrzeżeń wtedy była by orientacja kto w jaki sposób udziela się na forum bo wskaźnik postów jest mało wiarygodny, bo ktoś może mieś "milion pięćset sto dziewięćset"postów i nikomu nigdy nie pomóc a inny będzie miał ich np.100 ale każdy post w jakiś sposób komuś pomoże

Też już było.

Jedyne, w czym pozwalało się to zorientować, to ilość trolli i charaktery uzytkowników (niektórych).

Zakładanie kilku kont, zeby sobie samemu dawać pochwały, żądanie pochwał (nawet nie proszenie), szantaże, że "jak mi nie dasz plusa, to więcej nie pomogę) itp. itd. (długo by wyliczać).

z tym systemem pochwał to jest o tyle dobrze jesli ma on pole na powod które trzeba wypełnić. jak by tego nie bylo to co niektórzy userzy by dawali pochwały za nic

no to przecież można napisać do moderatorów że cię szantażuje dany użytkownik i oni będą wiedzieli raczej co z tym fantem zrobić

choć wątpie żeby pisanie do moderacji bylo potrzebne. sami to zauwaza

Dodam, ze były już propozycje rang, pochwały były nawet wprowadzone, ale się nie przyjęły.

Pochwały:

viewtopic.php?f=5&t=39639&hilit=+rangi+pochwa%C5%82y+ (gdy jeszcze istniały - jest nawet wycinek z regulaminu)

viewtopic.php?t=54520&highlight=pochwa%B3y (wyjaśnienie, dlaczego wyłączono)

viewtopic.php?t=57136&highlight=pochwa%B3y - (to samo)

Rangi:

viewtopic.php?f=5&t=197166&hilit=+rangi+pochwa%C5%82y+

viewtopic.php?f=5&t=35761&hilit=+rangi+pochwa%C5%82y+

Wyszukiwarka:

search.php?keywords=%28rangi%7Cpochwa%C5%82y%29&terms=all&author=&fid%5B%5D=5&sc=1&sf=all&sr=topics&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Wszystko można było by dodać jak by ludzie byli poważni a nie jak do tej pory wielki cyrk był jak były pochwaly czubki zakładali drugie konto aby sobie dać pochławe :stuck_out_tongue:

Na forach z tak niewyobrażalnie dużym poziomem kretynizmu wprowadzenie rang byłoby po prostu czymś strasznym. Aż sobie nie chcę tego wyobrażać.

W ogóle niepotrzebnie robicie z postów jakieś wielkie “HALO” - np. licznik uwzględnia posty tylko napisane w części działów. Dlaczego? Przez to taki dodatkowy post na liczniku traktowany jest przez niektórych jako coś pożądanego. W ogóle ten licznik bym w ***** wyrzucił, schował, żeby nie był dostępny NIGDZIE. Po co to normalnemu człowiekowi ? Po nic, tylko informacja, a na każdym forum znajdzie się masa takich, którzy będą “nabijać”.

m4rciniak

____________________________

Kolejne wykropkowanie będzie miało trwalszy - żółty ślad,

Agaton

Była już taka propozycja :slight_smile: - poszukaj w linkach, które podrzuciłem.

Te rangi wg to żenada. Na jednym forum (serialowym akurat, Prison Break) rangi wyglądają tak: początkujący to “Fish”, potem “Za umywalką”, “w gabinecie pani doktor”, itd., aż do “Tunel do ziemi niczyjej” hahahaha

Jeżeli chodzi o rangi jako o takie podpisy, to moim zdaniem może i są ciekawe, ale nie na takim forum. O ile np. na forum o PB sprawdza się dobrze, o tyle na profesjonalnym forum DP się nie sprawdzą.

Pomysł słaby. Przyjdą jakieś noooby i będą po 200 postów nabijać bez sensu… 0/10