Pytanie do osób, które zdawały maturę z informatyki

Mam problem z deklaracją maturalną - otóż… co powinno się wpisać w sekcji “Środowisko komputerowe”? Tak jak to jest na cke http://www.cke.edu.pl/index.php?option= … 2&Itemid=2) czyli wybrać: Windows z systemem plików NTFS albo Linux z KDE?; czy konkretnie tą wersję, która jest dostępna w szkole, tj. (w przypadku windowsa)- Windows XP Professional?

link który podałeś nie działa. jeśli na tej deklaracji jest tam gdzieś napisane (np na dole drobniejszym druczkiem albo pod jakąś gwiazdką) że do pola “środowisko komputerowe” masz do wyboru

to wpisujesz jedno albo drugie a nie swoje wymyślone… jakbyś chciał zdawać powiedzmy na linuxie a szkoła by nie miała dostępnego linuxa na swoich kompach to jest w obowiązku go sobie załatwić abyś mógł zdawać na tym co wybrałeś…

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 19:52

a najlepiej to zapytaj informatyka w szkole dla pewności

Link już poprawiłem.

Natomiast w deklaracji jest napisane “Zdający jest zobowiązany wybrać środowisko wraz z językiem programowania i programem użytkowym posiadanym przez szkołę”

czyli najwyraźniej możesz wybrać tylko takie opcje które jest w stanie zapewnić Ci szkoła. widocznie wielcy panowie z CKE doszli do wniosku że informatyki młodzież uczy się tylko w szkole więc po co im programy do których ona nie ma dostępu. ja tam się na tym nie znam informatyki za nic w świecie na maturze nie zdawałam :smiley: biorę wszystko na logikę, dla pewności zapytaj swojego informatyka ze szkoły