Pytanie do redakcji - dlaczego na portalu istnieje asystent pobierania?

Jako , że wasz menedżer pobierania doprowadza mnie do szewskiej pasji :-o  pytam się co to jest , że na innych portalach występuje to samo zjawisko , pytam się , oczywiście nie liczę na szczerą odpowiedź , 10 lat temu byliście najlepszym portalem w polsce gdzie się podziały stare dobre programy , było normalnie teraz nie jest

Strona Dobre Programy, to nie jest żadna redakcja, a co do samego asystenta posłużę się tekstem z filmu Kasa misiu kasa.

 

można go ominąć… ale trzeba chcieć a nie bezmyślnie klikać pobierz :slight_smile:

Masz linki bezpośrednie,  a jak się zarejestrujesz i  zaznaczysz co  trzeba w profilu asystent kompletnie  nie będzie Ciebie  dotyczyć.

Jak sam zauważyłeś wiele serwisów używa czegoś w rodzaju asystenta pobierania, a nawet wielu producentów w oficjalnych instalatorach proponuje te same tzw. oferty sponsorowane, które pojawiają się w asystencie. Tak funkcjonuje obecnie rynek reklamy w Internecie, że z samych bannerów nie da się już utrzymać więc szukamy innych możliwości. Powołujesz się na inne serwisy, ale zwróć przy tym uwagę, że my staramy się aby nasz asystent pobierania był jak najbardziej przejrzysty i nie utrudniał życia. Przykładowo, każdy nawet niezalogowany może u nas korzystać z linków bezpośrednich (przywołany przez Ciebie serwis wymaga do tego zalogowania się), nasze oferty nie zawierają szarych opcji udających wyłączone etc., a większość naszych ofert to uznane programy takie jak Opera czy RealPlayer, a ostatnio także propozycja ustawienia strony startowej na Gazeta.pl (co można łatwo zmienić).

 

fiesta, po zalogowaniu asystent jest domyślnie wyłączany, nie trzeba niczego zaznaczać w profilu :wink:

Tu się z Magistrem Docentem Habilitowanym zgodzę na pewnej stronie chciałem ściągnąć darmowe gry (free games) i przez ich asystenta (mimo, że wyłączyłem wszelkie dodatki) straciłem Internet.Obecny asystent jest do zaakceptowania czego nie można było powiedzieć o poprzedniku.

 

A to chyba zupełnie niepotrzebna złośliwość. Nie będę też pisał o tym, że śmiem wątpić abyś kiedykolwiek osiągnął tyle ile Docent.

 

Na temat asystenta, napisane było tyle … i zapewne więcej. Jak sam zauważyłeś, jednak jest reakcja ze strony portalu.

Ceńmy to, co mamy.

Zachodzę w głowę, skąd Nasi wytrzasnęli np. install_flash_player.exe i to do ie i do innych przeglądarek. Strona adobe serwuje install_flashplayer14x32_mssd_aaa_aih.exe i też tam trzeba odznaczać (teraz mcafee).

Najlepszy instalator flasha jest na Dobrychprogramach!

 

Po reinstalacji XP mam komplet czystych SP3, Directx 9.29, frameworka, ie8, pakiet zgodności do office 2007, przeglądarki, smplayera (ostatnio niebezpiecznie pobierać smplayera ze strony producenta) i wiele innych potrzebnych programów. Fakt, że Nasi się uparli i nie serwują ciekawej przeglądarki na bazie Chromium - czyli SlimJet.

Inne serwisy z agentem pobierania, to nawet nie dają możliwości pobierania instalatora programu, bez agenta, a śmiem twierdzić, że posługują się wirusem.

 

Pewnie, że konkurencja chciałaby prać brudy u innych i DP jest periodycznie “nawiedzane” przez krytykantów, ale to tylko szakalowanie, czy inne hienizmy…

 

Drogi wieszaku, to nie była złośliwość spodobał mi się jego nick, więc go rozwinąłem.Nie moją rolą na tym forum jest kiedykolwiek i kogokolwiek obrażać na pewno tyle nigdy nie osiągnę co docent, bo dzieli nas różnica pokoleń sam jestem człowiekiem starej daty cierpiącym na Weltschmerz.

Sam asystent mógłby nawet ujść, stosuje go wiele znanych plikowni, ale to że dp.pl dodawało (i może nadal dodaje) złośliwe oprogramowanie - to już nie przejdzie niestety.

 

A to dziwne bo odkąd pamiętam - od 2009 roku pobieram ze strony DP oprogramowanie i jeszcze nigdy nie spotkałem się ze “złośliwym oprogramowaniem”. No chyba że klikam co popadnie podczas instalacji …

eranet znów konfabuluje. Może chłopcze, najpierw się zastanowisz zanim znów palniesz jakąś głupotę.

 

Ktoś ci płaci za takie bezsensowne komentarze z rzyci wzięte ?

Widzę, że w temacie znów zaczyna się niezdrowa atmosfera. Myślę, że odpowiedź Docenta jest wyczerpująca. Dlatego temat kłódka.