Pytanie do studentów i maturzystów-wybór kierunku

Witam,

mam problem z wyborem kierunków : Administracja,psychologia,politologia. Każdy mi odpowiada,jednak muszę wybrać jeden a czasu coraz mniej.Będę wdzięczny jak mi doradzicie lub przybliżycie dane kierunki.Który według Was będzie najlepszy.

Dzięki

Witam.

Te kierunki są dosyć podobne do siebie. Jeśli interesuję Cię polityka to weź politologię. Na tym kierunku będą omawiane systemy polityczne (demokracja, ferminizm, faszyzm inne), będzie mowa o systemach partyjnych, (czyli jak wygląda np. wybór prezydenta, parlament, wybory do niego, w danym kraju). “Liźniesz” też trochę prawa, socjologii (najkrócej mówiąć rozszerzony WOS), będzie też mowa o UE, (instytucje, organy, fundusze z Unii itp). Sporo powinno być o Polsce jako kraju demokratycznym. Powinno być też trochę psychologii. Ale NIE licz na to, że ominie Cię matematyka! Będzie napewno. Ogólnie mówiąc jest to kierunek, który ma Cię nauczyć odróżniać kiedy polityk wstawia kit, a kiedy mówi do rzeczy (choć z tym ostatnim to jest niestety coraz gorzej) :stuck_out_tongue:

Ale jeśli masz pojęcie jako takie co się dzieje w świecie to możesz śmiało iść.

Dzięki za info :slight_smile: