Pytanie do wersji BOX


(Spiderman3) #1

Moje pytanie brzmi. czy jak kupiłbym wersję BOX np windowsa to mógłbym zainstalować go legalnie na dwóch komputerach z tej samej płyty czy na jednym z 2 kompów były to system piracki??


(Semtex) #2

Możesz zainstalować z tej samej płyty na dwóch różnych kluczach,na jednym kluczu będzie to pirat.


(Spiderman3) #3

A jakbym zainstalował na 2 takich samych kluczach to co wtedy?


(fiesta) #4

To wtedy masz pirata na jednym z kompów, i możesz się liczyć z blokadą klucza.


(Meegosh) #5

Dla potwierdzenia cytat z EULA dla Windows HOME Edition wersja BOX:

i dla WIndows Vista Home Premium:

semtex skąd ta pewność ??

O ile się nie mylę to aby system był legalny musisz mieć nośnik razem z kluczem, czyli w tym przypadku komplet dwóch systemów Windows BOX.


(_chris_) #6

a poza tym, to, że system da się zainstalować, nie oznacza wcale, że jego posiadanie i używanie jest legalne... bo o tym decyduje właśnie EULA do zainstalowanego systemu - vide post wyżej...


(muchozol) #7

Istota wersji BOX sprowadza się do tego, że jak wymieniasz komputer, to nie musisz płacić za kolejną licencję windowsa. Wersja OEM po zainstalowaniu jest związana z konkretnym komputerem i dlatego jest tańsza. Druga sprawa: tak jak wspomnieli poprzednicy, to, że się da zainstalować to jedno, a legalność to drugie.


(Semtex) #8

A jak się to odnosi do zestawów legalizujących WIN XP,sprzedawanych przez sam MS?Sprawa przechodzenia z Visty na XP,sam MS zalecał pożyczanie nośników z XP od znajomych.Nośnik może ulec uszkodzeniu.Kiedyś ktoś powiedział że płaci się za naklejkę,nośnik dostaje się gratis.W tym wypadku jest to szukanie dziury w całym.


(Meegosh) #9

Zgadza się, ale Downgrade i Zestaw Legalizacyjny możesz zastosować jedynie do systemów OEM w takim przypadku możesz skorzystać z nośnika z legalnego źródła (zalecenia MS), tutaj jest mowa o systemie BOXowym. Jeżeli zniszczysz, porysujesz nośnik kontaktuj się z MS, albo skieruje cię do sprzedawcy, albo podeśle nośnik pod warunkiem posiadania dowódu zakupu;)


(_chris_) #10

a poza tym, 'DOWÓD POSIADANIA LICENCJI PRZEZ UŻYTKOWNIKA' (dla XP) czy 'DOWÓD POSIADANIA LICENCJI' (Vista) mówią akurat tu wyraźnie, że w przypadku nabycia oprogramowania na dysku lub innym nośniku, posiadanie licencji na nabyte oprogramowanie potwierdza oryginalna etykieta dowodu posiadania licencji Microsoft wraz z oryginalną kopią oprogramowania...