Pytanie do właścicieli samochodu Skoda

Na wyświetlaczu komputera pojawił się komunikat, że za 23 dni mam zrobić przegląd. Niedawno robiłem badania techniczne, a zatem byłoby niecelowe robić przegląd-szkoda wyrzucać kasę. Czy trzeba ten komunikat zresetować? A może on sam zniknie?

badanie techniczne to nie przegląd, to drugie robisz w autoryzowanym serwisie albo u pana Ziutka w warsztacie. filtry, klocki, olej i reszta, z wpisem do książki serwisowej. możesz też nie robić, nie ma przymusu

samo nie zniknie, wrzuć w google model samochodu + “service reset” i znajdziesz masę poradników jak to zrobić

Tak masz rację badania, to nie przegląd. Ale przegląd, to nie wymiana oleju, filtrów etc. Jak sama nazwa wskazuje przegląd, to przegląd, a nie serwis

Tak, jak koledzy wskazali badanie techniczne i przegląd to nie to samo (badanie techniczne robisz dla urzędu -potwierdzenie, że auto masz sprawne). Nie wiem, czy każdy model Skody ma tak samo. Moja Octavia pokazała pierwszy raz od zakupu wykonaj przegląd i tyle. W serwisie zrobili to, co zakłada producent. Z kolei w Hondzie mam wykonaj przegląd A lub B - i tu w każdym jest coś innego do zrobienia (czasem odstęp wykonania jest kilku miesięczny, ale może zdarzyć się nawet dużo krótszy)

w golfie IV mozna to skasować filmik youtube

Na znanym ryżowym portalu aukcyjnym kup sobie kabelek diagnostyczny VCDS. Za pomocą tego kabla(i oczywiście odpowiedniego oprogramowania) będziesz mógł nie tylko zmienić okres serwisowy, ale również pełną diagnostykę auta począwszy od silnika, a skończywszy ustawieniu spalania komputera pokładowego.
Pytanie jeszcze, który rocznik Skody. Piszę z pamięci: - po wyłączeniu zapłonu nacisnąć i przytrzymać przycisk Service (ten z kluczykiem po prawej stronie)

  • włączyć zapłon. Wyświetlacz terminów przeglądu znajduje się teraz w trybie zerowania
  • zwolnić przycisk Service i w ciągu 20 sekund jeden raz, krótko nacisnąć przycisk ustawiania zegara MIN. Wyświetlacz w krótkim czasie powraca do zwykłego wskazania.
    Procedura kasowania “z kołka” jest dobra, kiedy nie ma uaktywnionego Long Life’a(przedłużony okres serwisowy). Jeżeli jest on aktywny, to takie kasowanie przywróci stały czasokres wymiany oleju np. 15 tkm

Skoda rocznik 2016. Przegląd, to moim zdaniem wyciąganie kasy. Co, w ASO wjadą na kanał i powiedzą, że np klocki do wymiany, luzy, etc. W rzetelnych stacjach kontroli pojazdów powiedzą to samo i za mniejsze pieniądze. Chyba, że komuś zależy tylko na stempelku w dowodzie rejestracyjnym, że wszystko gra