Pytanie dot. baterii Nokia klasycznej i czy pasuje do kilku modeli

Oryginalna Bateria Do Nokia 6230i 1020 mAh BL-5c - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Witam!
Mam pytanie: ta bateria pasuje też do innego modelu, tj. 2700c? Z góry dzięki :slight_smile:

Tylko nie licz na to, że z Allegro będzie to bateria nowa.

stan: „Nowy”, nie „Używany”. Tak kupiłem na potrzeby mojego kanału YT i serii „Retrofon”.
Chodzi tobie o leżakowanie w magazynie i ew. zużycie ogniwa?

Jeśli wszystko z nią OK - no to tylko się cieszyć.
Często nawet jak jest „nowa” to jest to leżak kilkuletni i zupełnie rozładowana, co objawia się w ogóle niemożliwością jej naładowania.
Jedyne wyjście, to podanie chwilowe napięcia bezpośrednio na ogniwo, ale to wiąże się z jej mechanicznym rozebraniem, żeby móc ominąć układ zabezpieczający.
Po takiej „operacji” wraca do życia.

Mam jeszcze w kolekcji 2220s oraz Samsungi:

SGH-J400
SGH-C300

Tyle, że nie mam tego „dziwnego” kabla do ładowania od Samsunga? Można to ładować przez USB? Pytam, bo zamówiłem jeszcze przewód CA-100 z tym bolcem po jednej stronie i USB-A do Nokii.

Ostatnio odkopałem trzy stare Nokie, byłem ciekaw czy jeszcze się włączą. Niestety, bez odzewu. Podłączyłem pod ładowarkę. Cisza. Ale z ciekawości podłączyłem je do watomierza żeby zobaczyć czy mimo braku reakcji cokolwiek trafia do telefonu i okazało się że tak, 2W. Po 15 minutach telefon włączył się i widać już było postęp ładowania. I tak samo zareagowały wszystkie trzy telefony. Więc myślę że to dość trudne żeby zabić baterie w Nokii nawet jeśli jest to rozladowana do zera :slight_smile:

U mnie bateria aż spuchła od ładowania po mocnym rozładowaniu.

Jaki model baterii do 2220s, skoro BL-5C nie pasuje?

BL4C?

Kupiłem tą BL-5C, już to mam i włożyłem ją do 2220s. Wiecie, że po pierwsze pasuje, a po drugie… działa pomimo braku kompatybilności wg. producenta? xD To było coś…Teraz, nie dość, że do każdego smartfona inna bateria, to jej wymienić tak prosto już nie można.