Pytanie dot. Dysku Google

Witam!
Nie jest to może problem, ale nie wiem gdzie to wrzucić. Otóż, mam pytanie: Czy po wykupieniu 100GB w chmurze będę miał to 100GB + 15GB za free, czy tylko 100GB? Pytam, bo przynajmniej mi się wydaje, że ta darmowa przestrzeń i wykupiona zsumują się, ale mogę się mylić. No bo przecież wykupuję 100GB, a nie 85GB, więc powinienem mieć 115GB, no nie?? Jak to z tym jest??

A - i jeszcze jedno, co się stanie, jak nie zdążę zapłacić za wykupioną przestrzeń w danym okresie? Nie skasują mi plików?

Na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi.
Jeśli się nie wyrobisz z przerzuceniem plików, to zapewne dostaniesz jakieś ostrzeżenie i z tego co się orientuję, wszystkie tam zostaną, ale jako że przekroczysz limit, to nic więcej nie będziesz mógł wrzucić.

Będziesz miał ~100GB (nie wiem czemu, mam 102GB - pewnie jakiś gratis za coś):

Czyli kupuje się rozszerzenie do 100 GB :scream:

Dokładnie

Czyli trochę bez sensu, bo skoro jest napisane “100GB”, to powinno być tak, że dokupuję te 100GB, a nie 85GB. Moim zdaniem, dużo większy sens miałoby dodanie 100GB do darmowej przestrzeni, a nie zamiana 15GB na 100GB - no bo te 15GB mam zawsze, gdyż są darmowe. Podobnie działało Spotify, Po wykupieniu 6 miesięcznej subskrypcji Premium w grudniu, mam ją aktywną do lipca (7 miesięcy), gdyż 1 miesiąc jest za free,więc wszystko się zsumowało. Dodam jeszcze, że słyszałem gdzieś, że Google za zrobienie czegoś rozdaje bonusowe GB na Dysku, ale czy to prawda?
A co z tymi plikami, jak nie zdążę zapłacić? Wolałbym wiedzieć na przyszłość, żeby się nie zdziwić.
.

https://security.google.com/settings/security/secureaccount - za przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa twojego konta (zazwyczaj o tym trąbią wtedy[1][2]).


W tym roku nie było.[3]

Co w tym bezsensownego? Masz oferty i wybierasz którąś z nich. Jedna jest bezpłatna, a pozostałe płatne.

To dziwne. Bo jam mam stary plan (20 GB) i sumuje się on z wszelkimi darmowymi bonusami
Google Drive

No tak, ale ja miałem na myśli dokupienie gigabajtów. Na razie mam te 15GB za free, bo ich jeszcze nie wykorzystałem.
@Judykator Za co dostałeś te dodatkowe miejsce?

A gdzie jest napisane, że płacisz za dodatkowe 100GB przestrzeni?
Nigdzie. Napisane jest, że płacisz za 100GB.
To samo dotyczy się innych platform, które oferują jakieś abonamenty.
Jest usługa typu FREE. Oferuje ona dostęp do plików, szyfrowanie. Wykupując opcję PREMIUM, dostajesz to co w usłudze FREE + jakieś dodatkowe korzyści. Nie dostajesz podwójnej opcji dostępu i podwójnego szyfrowania.

Bo to są 2 osobne plany, jeden darmowy a drugi płatny. 100 GB to nie doładowanie dotychczasowego planu tylko zmiana na ten drugi płatny. Zawsze możesz sobie założyć drugie, niepołączone konto i tam mieć ten darmowy dodatkowo.