Pytanie dot. inernetu z netii

Witam

Mam małe pytanie odnośnie tegoż internetu.

Już chyba z rok pykam sobie po sieci z małymi problemami, a któż ich nie ma ale teraz mnie te problemy zaczynają być denerwujące.

Mianowicie: uruchamiam komputer, uruchamiam internet z netii (512mb) na modemie telekomunikacji i kabelkach w ziemii też tp. I kiedyś pokazywała się cały czas prędkość 640kb/ms, przed tygodniem zaczęła pojawiać się prędkość 544-512kb ale reset modemu zazwyczaj pomagał. Teraz cały czas prędkość jest 512kb i nic nie pomaga. Dzwonić do nich już dzwoniłam kilkakrotnie ale oni mówią, że tak ma być i to nie wpływa na szybkość wyświetlania stron. Ale ja widzę coś innego. Strony się zacinają, muszę czasami odłączyć kabel sieciowy i włączyć go ponownie abym mogła wrócić do przeglądania stron.

Wydaje mi się, że to chyba coś z oprogramowaniem, komputerem, nie wiem. Może można coś, no nie wiem, usunąć z rejestru lub jakieś pliki tymczasowe usunąć aby znów prędkość była 640kb?

Z góry dziękuję za pomoc,

kala

kala99 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sprawdź za pomocą strony: http://www.speedtest.net/ paramery swojego połączenia. Zrób kilka testów do różnych serwerów (polskich i zagranicznych)

Sprawdzę czy mi się uda przetestować moje łącze. Dziękuje. Nadal proszę o pomoc :slight_smile:

Agaton, nie wiem, myślałam jak nazwać mój post ale po prostu nie wiem jak krótko i sensownie go nazwać.

Skoro modem synchronizuje się na 512 to oznacza że masz ustawione widełki z powodu słabej jakościowo lini. Oczywiście wpływa to na transfer gdyż nie przekroczysz prędkości downloadu ponad synchronizacje lini.

Aha… #-o =D> czyli wcześniej tych widełek nie było? A można je jakoś obejść? :lol:

Dodane 06.10.2009 (Wt) 20:44

Chyba już znalazłam to, o co mi chodziło. Ale to dzięki PaPuxowi za jego “synchronizację” :smiley: Pozostaje zadzwonić do tych jemiołków i z nimi grzecznie porozmawiać. Nadal jednak zastanawia mnie fakt, że ta “synchronizacja” jest co chwila inna, tj. jak pisałam - raz na 640, raz na 544… Może ktoś wie, czy można to “ręcznie” naprawić? :slight_smile: