Pytanie dot. karty graficznej

Mam słabą kartę graf. Czy można ją wymienić jeżeli jest zintegrowana z płytą główną?

Zależy czy masz gniazdo agp lub pci express zamontowane w płycie głównej. Podaj model płyty głównej.

możesz dokupic nową kartę graficzną pod warunkiem ze nie jest to laptop wymienic się jej nie da niestety

Niestety ale jeżeli jest to karta zintegrowana z płytą główną, to nie można jej wymienić.

Jeżeli płyta główna ma złącze PCI-E 16x lub AGP, to zintegrowana grafika nie jest w żadnym stopniu utrudnieniem w rozbudowie komputera. Sam ostatnio preferuje mobo ze zintegrowaną jak największą liczbą sprzętu.

Wiadomo, że jeżeli laptop to wymienić się nie da, a zintegrowanej to też oczywiste że się nie wymienia, lecz jak płyta główna ma wolny slot pcie albo agp to można dokupić kartę.

moja płyta główna to IBM 8183VZT

To jakiś dziwny model płyty głównej masz - w necie nic nie można znaleźć na jej temat : :frowning:

Ściągnij Everest Ultimate i w zakładce Płyta Główna sprawdź jaki masz port (AGP czy PCI-E)

tam nie ma nic takiego, ja nie wiem o co chodzi

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej

Nazwa płyty głównej IBM 8183VZT

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 1:1

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz

Przepustowość [TRIAL VERSION] MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Hub Interface

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 267 MB/sek

mój komp jest w leżącej małej skrzynce IBM i przypuszczam że nie będzie miejsca na nową kartę. Czy te dane które ci skopiowałam coś ci mówią?