Pytanie dot. klienta iCloud dla Windows 10

Witam!
Mam zainstalowanego klienta iCloud na Windowsie i teraz tak: pobrało mi ładnie wszystkie pliki i tu mam pytanie. Pod PPM mam opcję “Keep always on this Device”. Mogę to zaznaczyć bądź nie. Ta opcja zapewne powoduje, że plik pozostaje na komputerze po usunięciu z iPhone’a.

OK, druga sprawa: jak to jest z synchronizacją usuwania plików? Kiedy usunę np. zdjęcie z iPhone’a, to znika też z komputera. Jednak na odwrót, czyli po usunięciu z iPhone’a plik nie znika z komputera. Mowa tu o Zdjęciach iCloud. Można coś zrobić, by po usunięciu z kompa znikało z telefonu? Przydałaby się też opcja wyboru przy usuwaniu skąd co ma być usunięte.

z góry dzięki :slight_smile:

Nie bawiłem się tym, ale myślę, że keep on this device będzie raczej służyło do trzymania fizycznie pliku na dysku, a nie tylko jego miniatury w celu zaoszczędzenia miejsca/transferu. Usuwanie na którymkolwiek urządzeniu powinno powodować usunięcie z serwera, a więc i wszystkich urządzeń w czasie synchronizacji. Tak przynajmniej na moje oko powinna działać synchronizacja - jak imap poczty email.

eeh, pomyliłem się. Miałem na myśli fakt, iż po usunięciu z komputera nie kasuje się z iPhone’a.