Pytanie dot. prefixowania ,/configure


(Jannagranna) #1

Czy jeśli nadam inny prefix w ./configure to program zainstaluje się w tym właśnie katalogu i nie nie będzie on rozsiany po innych?


(ra-v) #2

Nie, raczej suffix (przełączki).


(Kaka') #3

cianteria ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif


(Kacper B Zuk) #4

ra-v , jaki suffix o.O?

cianteria , jeżeli program jest dobrze zrobiony, to tak. Ew. można zamiast make install dać make DESTDIR=“katalog” install (zależy jak program ma napisany Makefile, to może nie zadziałać). Jeżeli instalujesz do miejsca, do którego masz uprawnienia zapisu bez roota, to nawet lepiej, nie musisz wtedy robić make install przez sudo/spod roota, a jeśli się “zbuntuje” i będzie chciał instalować gdzie popadnie, to nie będzie miał uprawnień.


(ra-v) #5
./configure --help

(Kacper B Zuk) #6
$ ./configure --help | grep suffix

  --program-suffix=SUFFIX append SUFFIX to installed program names

Raczej nie o to mu chodzi… Chyba że suffixem nazywasz po prostu parametr skryptu. Ale mu chodzi o “suffix” --prefix:

$ ./configure --help | grep prefix

  --prefix=PREFIX install architecture-independent files in PREFIX

ciantera , najlepiej po prostu skompiluj to z prefixem i instaluj spod nieuprzywilejowanego użytkownika, wtedy na pewno nic nigdzie nie naśmieci :slight_smile: