Pytanie dot.przedłużenia umowy w Erze

Witam

Moja umowa kończy się we wrześniu tego roku. Okres rozliczeniowy wypada ok. 28 każdego miesiąca, natomiast umowa była przedłużona (bo wcześniej też ją przedłużałem) ok. 25 września. I teraz dwa pytanie:

  1. Kiedy mogę starać się o przedłużenie umowy z telefonem (czy mogę np. teraz albo w maju czy dopiero w czerwcu)?

  2. Czy gdybym jednak niechciał przedłużyć umowy to wypowiedzenie musiałbym już wysłać w lipcu?

P.S. Sorry, za tytuł oraz treść (błędy), ale jestem już trochę zmęczony i marzę o łóżku :wink:

  1. Umowa jest przedłużana automatycznie na czas nieokreślony. Nie ma potrzeby starać się o to. Chyba, że chcesz wyrwać jakąś atrakcyjną promocję dla stałych abonentów. Skoro umowę masz do września to w sierpniu możesz uderzać do Ery w tej sprawie

  2. Sprawdź regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych. Masz tam wyraźnie opisane w jaki sposób można zerwać umowę

Nową umowę i jej warunki możesz negocjować już na trzy miesiące przed upływem terminu poprzedniej umowy. Możesz to zrobić telefonicznie(BOA), lub na stronie ERY wyślij zapytanie-oddzwonią. Jeżeli robiłbyś to telefonicznie staraj się dodzwonić do działu który zajmuje się umowami, tam są najbardziej kompetentni ludzie i najkonkretniejsza rozmowa.Co do drugiego pytania jest tak jak pisze"MarS". Ja niedawno to przerabiałem a w ERZE 11rok. Pozdrawiam.