Pytanie dot. Tworzenia gry

Cześć, ostatnimi czasy zainteresowałem się tworzeniem gier… i tak, mam plan na grę 2d, typu limbo, tylko bardziej kolorową. Chodzi o grafikę.

http://therogersrevue.files.wordpress.c … limbo3.jpg

Żeby stworzyć grafikę do takiej gry, raczej nie muszę robić jej w Blenderze(na przykład). Wystarczyłby PS? I wtedy jak to wrzucić do gry takie, elementy… Kolejną sprawą jest silnik. Czy np. w Unity 3D dało by radę stworzyć taką grę? Myślę że tak, ale jak mam zrobić to na “płasko”, z grafiką np. z Photoshopa, którą sam narysuje? Bo zajmuję się grafiką 2D.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany współpracą piszcie deaderv23@gmail.com (chodzi głównie o programistów), bo jak na razie ciężko mi to ogarnąć. :slight_smile:

Proszę o pomoc! Pozdrawiam

Grafikę robisz w czym chcesz. Może to być nawet gimp lub paint.

Unity3d w tym przypadku to jak strzelanie z armaty do muchy. Polecam Allegro - prosta biblioteka do tworzenia “płaskich” gier.

DeaDer ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Miło, że lubisz rysować, ale najważniejsza kwestia - jak u ciebie z programowaniem? W czym i jak dobrze potrafisz kodować?

Grafikiem każdy chce być, a kodzić to nie ma komu. To programiści powinni szukać grafików, nie na odwrót, praca grafika jest niemal niczym przy tym, co musi zrobić programista. Wybacz, ale grafików łatwo znaleźć, (dobrych) programistów którzy mają czas na dodatkowe projekty - nie.

A licencję na swojego Photoshopa posiadasz? Ileż to ostatnio się pojawiło “profesjonalnych grafików Photoshop”, którzy nawet nie mają licencji na swój ulubiony profesjonalny program.