Pytanie dot. zakładania strony na home.pl

Na home.pl jest promocja 0 zł za domenę.

Chciałbym ją kupić (tzn. dostać), i przenieść na inny (darmowy) serwer, bo za dostanie serwera na home.pl trzeba zapłacić.

Czy naprawdę nic nie zapłacę za tą domenę?

Szukaj haczyków. Jak nie znajdziesz, to może i prawda…

Ja korzystałem jakiś rok temu z podobnej (lub nawet tej samej) promocji, 0 zł za domenę. Jest ona darmowa przez rok. Potem na maila bądź pocztą przychodzi faktura o zapłacenie należności na następny rok. Jeśli nie chcesz korzystać dalej z ich usług, po prostu ignorujesz ją i nic nie wpłacasz.

Promocja bodajże wtedy też się chyba tak nazywała. Ale prześledź dokładnie regulamin. Możliwe że coś zmienili, chociaż szczerze wątpię.

Czyli automatycznie tracę stronę internetową ?!

Tracisz wtedy tylko domenę .pl Adres do docelowej strony hostowanej na innym serwerze pozostaje, jak i sama strona.

W ten sam dzień w którym stracę domenę, znowu ją stworzę (za darmo) i jest jak było? (tylko musi być też taka sama promocja).

Normalnie jest 9.90, więc też jest tanio.

Hehe, do mnie po darmowym pierwszym roku przyszedł rachunek za przedłużenie ważności domeny na 120.78zł. :wink:

Nie ma co kombinować, i tak musisz podawać prawdziwe dane.

Oczywiście że bym podał prawdziwe dane, tylko zapomniałem że by o mnie już wiedzieli.

A niepełnoletni też mogą tam być zarejestrowani?

Tak. Nie ma chyba żadnego ograniczenia.

W promocji masz domenę za free na rok, po roku musisz przedłużyć na kolejny rok wg. obowiązującej normalnej stawki (obecnie to 99zł+22%vat czyli 120,78 za domenę .pl)

Przedłużać nie musisz, ale wtedy tracisz domenę.

Domeny w promocji też nie możesz przetransferować do innego rejestratora (będziesz mógł to zrobić dopiero po przedłużeniu na kolejny rok wg. normalnych stawek)

No i z promocji możesz skorzystać tylko raz. Więc nie licz na to będziesz nieustannie jechał na promocji.