Pytanie dot. zakładania strony na home.pl

(Rbb1) #1

Na home.pl jest promocja 0 zł za domenę.

Chciałbym ją kupić (tzn. dostać), i przenieść na inny (darmowy) serwer, bo za dostanie serwera na home.pl trzeba zapłacić.

Czy naprawdę nic nie zapłacę za tą domenę?

(Arn Poznan) #2

Szukaj haczyków. Jak nie znajdziesz, to może i prawda...

(Anachronixx) #3

Ja korzystałem jakiś rok temu z podobnej (lub nawet tej samej) promocji, 0 zł za domenę. Jest ona darmowa przez rok. Potem na maila bądź pocztą przychodzi faktura o zapłacenie należności na następny rok. Jeśli nie chcesz korzystać dalej z ich usług, po prostu ignorujesz ją i nic nie wpłacasz.

Promocja bodajże wtedy też się chyba tak nazywała. Ale prześledź dokładnie regulamin. Możliwe że coś zmienili, chociaż szczerze wątpię.

(Rbb1) #4

Czyli automatycznie tracę stronę internetową ?!

(Anachronixx) #5

Tracisz wtedy tylko domenę .pl Adres do docelowej strony hostowanej na innym serwerze pozostaje, jak i sama strona.

(Rbb1) #6

W ten sam dzień w którym stracę domenę, znowu ją stworzę (za darmo) i jest jak było? (tylko musi być też taka sama promocja).

Normalnie jest 9.90, więc też jest tanio.

(Anachronixx) #7

Hehe, do mnie po darmowym pierwszym roku przyszedł rachunek za przedłużenie ważności domeny na 120.78zł. :wink:

Nie ma co kombinować, i tak musisz podawać prawdziwe dane.

(Rbb1) #8

Oczywiście że bym podał prawdziwe dane, tylko zapomniałem że by o mnie już wiedzieli.

A niepełnoletni też mogą tam być zarejestrowani?

(Anachronixx) #9

Tak. Nie ma chyba żadnego ograniczenia.

(Sitemaster) #10

W promocji masz domenę za free na rok, po roku musisz przedłużyć na kolejny rok wg. obowiązującej normalnej stawki (obecnie to 99zł+22%vat czyli 120,78 za domenę .pl)

Przedłużać nie musisz, ale wtedy tracisz domenę.

Domeny w promocji też nie możesz przetransferować do innego rejestratora (będziesz mógł to zrobić dopiero po przedłużeniu na kolejny rok wg. normalnych stawek)

No i z promocji możesz skorzystać tylko raz. Więc nie licz na to będziesz nieustannie jechał na promocji.