Pytanie dot. założenia strony, co polecacie?

Witam. 

 

 

Chciałbym zrobić stronę internetową ale poszukuję info jakiego hostingu wybrać, gdzie zarejestrować domenę czy coś… i jak wgl zacząć to robić. 

 

 

A więc na mojej stronie musi być możliwość logowania, rejestracji i odzyskiwania hasła.

 

Chodzi o to, stronka będzie służyła czemuś takiemu:

 

Użytkownik loguje się i i może dodać do takiej “bazy” np. 5 linków tygodniowo (np. google.com ), te linki będą wyświetlane na np. specjalnej podstronie i inni użytkownicy będą mogli w nie klikać, ważne, żeby stronka dawała mi informację na temat w ile linków kliknął dany użytkownik i żeby nie było możliwości dodawania innych linków niż tych które ja dopuszczam, np. dopuszczam linki z Google, użytkownicy nie będą mogli dodać linku z np. youtube.com ale będą nogli dodać z https://docs.google.com/document/d/1-CymenQhzvl-xNXoArIPoJY3q18-tSPOTLxNSIPqSMA/edit

 

Na stronie nie może być możliwości limitu na konta, żeby nie było tak, że konto założy 200 użytkowników, a dla reszty nie starczy miejsca , ale musi być blokada typu: na jeden adres Ip i na jednego maila tylko jedno konto.

 

 

Co polecacie? Jak się za to zabrać? Co stworzyć najpierw? Ważne, żeby nie kosztowało to majątku :smiley:

Zacznij od dowolnego kursu php / asp.net / node.js

Podstawy to ja znam, a z neta to nie nauczę się za wiele… Nie ma to jak ktoś pokaże :wink:

jest podpięty temat co do hostingów więc poczytaj / porównaj i wybierz to co ci pasuje

Twoja strona to podstawy podstaw, zapytaj o coś konkretnego

-rejestracja z uwzględnieniem ip

-licznik kliknięć

-dodawanie do bazy danych

 

Skoro podstawy znasz to powinieneś sobie z tym poradzić.

Ale co ma Ci ktoś pokazać? Gotowy kod? Tym bardziej się nie nauczysz patrząc na stos linijek.

 

W Internecie masz masę przykładów - logowanie, rejestracja, ogólne zarządzanie użytkownikami, wprowadzanie/wyświetlanie danych do/z bazy.

 

Co do miejsca, w którym mógłbyś to testować - trzymaj na localu, a gdy dojdziesz już do faz końcowych, wrzuć na jakiś hosting. Nawet darmowy…

Chodzi mi własnie o hosting z mysql, jaki wybrać i gdzie najlepiej zarejestrować domenę 

Zainstaluj sobie środowisko WAMP.

 

http://wampserver.com

 

Jeśli chcesz korzystać z usług ‘zewnętrznych’, to na start będzie dobry hostinger.pl z darmową subdomeną.