Pytanie dotyczące 9600GT Gigabyte

Witam. Posiadam od tygodnia kartę graficzną Geforce 9600GT Gigabyte z chłodzeniem Zalmana. Dokładnie taką samą jak w linku poniżej.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficz … ,id,53677/

Chciałbym zapytać czy ktoś z forum posiada dokładnie taką kartę. Problem tej karty to chłodzenie, które działa okropnie głośno i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z nim coś robił. Mianowicie wentylator cały czas działa na 100%, bez względu czy jest to tryb 2D czy 3D. Wentylator jest podłączony na 2-pin i czy można go odłączyć od karty i podłączyć przez np. regulator obrotów. Czy to będzie bezpieczne??? Oczywiście mając na uwadze zachowanie odpowiednich temperatur.

Wentylator nie powinien caly czas zasuwać na 100% obrotów. Najnowsze sterowniki zainstalowane? Jeśli instalowałeś soft z płyty dołączonej do karty to powineneś mieć program do regulacji obrotów wentylatora.

Grafika na 100% powinna chodzić tylko podczas ładowania systemu operacyjnego do czasu gdy załadują się sterowniki.

Tak możesz zamontować regulator obrotów.Ja w moim przypadku zamiast regulatora wstawiłem na stałe rezystor (oszczędność paru złotych i dodatkowe kable mi się nie plączą) i wentylator zamiast 12V jest zasilany około 7V.Wentylator jest właściwie niesłyszalny a temperatura może wzrosła 1-2 stopnie w trybie 2D wynosi około 42-43 stopnie,a w 3D temperatura nie przekracza 60 stopni.

Żadne programy czy sterowniki tu nie pomogą.

Wczoraj pobrałem sterowniki ze strony Gigabyte. Właśnie chciałem zapytać innych posiadaczy tej karty, czy u nich też tak wentylator pracuje. Z tego co słyszałem to właśnie to jest wada tej karty że wentylator działa ciągle na 100%,a le pewien nie jestem.

Piotrek_20 ma racje!

Masz zainstalowane nowe sterowniki do karty? To one odpowiadaja za obroty wiatraczka i reguluja jego prace podczas ladowania SO.

Nie wiem czy masz viste czy xp, wiec sam wybierz co i jak, i pobierz sterownik (ze strony nvidia, a nie producenta, bo tam z reguly sa stare wersje).

pod xp:

http://pl.download.nvidia.com/Windows/1 … l_whql.exe

albo pod viste:

http://pl.download.nvidia.com/Windows/1 … l_whql.exe

Masz dobra karte graficzna i nie sluchaj zadnych rad o kupowaniu regulatorow obrotow [-X

Powodzenia!

Tak to jest wada tej karty mam identyczną.Próbowałem wielu programów,sterowników,programu ze strony Gigabyte i nic nie dało,nawet modyfikowałem bios karty ale z marnym skutkiem.Jedyny sposób to regulator obrotów albo przeróbka,którą ja zrobiłem.

Hevet, jak masz wadliwa karte, to idz za nia do sprzedwacy.

Z tego co wiem, wadliwe wymieniaja na wolne od wad… :stuck_out_tongue:

Co Ty nie powiesz.

Wypowiadasz się w temacie,o którym nie masz pojęcia.Z kartą jest wszystko w porządku,po prostu jest pozbawiona regulacji obrotów.Zanim będziesz się wymądrzał sprawdź to przynajmniej w google.

Masz tu linka do testu http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … C-726.html

revel , pobieram już te sterowniki które mi podałeś i zobaczę jaki będzie efekt. Ale to że brak regulacji obrotów wentylatora tej karty to jest wada, o której Gigabyte pewnie doskonale wie i niestety gwarancja tu nie pomoże.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … C-726.html

Tu jest recenzja tej karty i wspomniane jest o stałych obrotach tego wentylatora.

Trochę dziwne podejście do tematu macie… Jeśli karta cały czas chodzi na 100% to takiej oczywistej usterki nie powinno w żaden sposób próbować się naprawiać na własną rękę. Karty z taką wadą fabryczną oddaje się do serwisu w ramach gwarancji. Ja tak zrobiłem ze swoim radeonem hd2600xt i wymienili mi na nowy egzemplarz tego modelu.

Jak mowilem, jesli sterowniki nie pomoga, nadmiernie glosna praca jest wada i powinienes skorzystac z przyslugujacych Ci praw konsumenckich (wymiana na inny model z tej samej polki lub zwrot kasy).

Hmm,przecież to nie jest usterka,we wszystkich kartach tak jest więc wątpię żeby Ci przyjęli na gwarancję.Dostaniesz taką samą kartę i problem pozostanie.Nie pierwszy model karty gdzie wentylator do najcichszych nie należy.Regulator obrotów to w końcu nie tak wielki wydatek ale zrobisz jak będziesz uważał.Prawdę mówiąc jestem ciekawy czy coś zdziałasz.Z ciekawości napiszę do pomocy technicznej Gigabyte zobaczymy co odpowiedzą.

Też jestem ciekaw. Poczytajcie komentarze na stronie Komputronika o tej karcie. Raczej to nie jest “wada” jednej karty tylko całej serii.

Próbowałem to powiedzieć ale co niektórzy nie rozumieją.

Wysłałem pytanie zobaczymy czy odpowiedzą.Jak dostane odpowiedź to napiszę co i jak.

Sorry, ale wiatrak działąjący cały czas na pełnych obrotach normą nie jest, jeśli tak to chyba tylko w grafice geforce 9600gt od gigabyte’a z chłodzeniem zalmana. Bzdura jakich mało, taki stan rzeczy jest usterką od której przysługuje Ci reklamacja w ramach gwarancji.

Może i normą nie jest,a wymysłem producenta,który tak zaprojektował kartę.Zrobiłem sobie małą przeróbkę z rezystorem i mam “święty spokój”.Zresztą przed zakupem zawsze można zapytać i poczytać komentarze innych.Nie będzie wtedy rozczarowań.

Hevet, to tak, jakbys kupil sobie nowe auto w salonie, bez tlumika. Zamiast skorzystac z przyslugujacych Ci praw i zazadac wymiany lub naprawy usterki, poszedlbys do sklepu motoryzacyjnego po nowy tlumik. Potem, u siebie w garazu na kanale, bys go zamontowal i przy okazji stracil gwarancje na cale auto. A potem jeszcze pisal do fabryki, czy produkowane przez nich auta bez tlumika to norma…

Normy powinien wyznaczac zdrowy rozsadek, a nie wewnetrzne procedury jakiejs korporacji…

revel , dajmy już spokój,jak kupowałem kartę to czytałem opinie ludzi więc wiedziałem czego mogę się spodziewać.Gwarancji nie straciłem bo dorobiłem sobie przejściówkę,którą mogę w każdej chwili odłączyć,nie będzie śladu jakiejkolwiek ingerencji w chłodzenie (nie przecinałem żadnych kabli).Dodatkowo przejściówkę wykonałem z elementów,które miałem w domu.Jednemu to chłodzenie może w ogóle nie przeszkadzać.Normy…a czy ktoś mnie zmusza do kupowania produktu danej firmy.A weźmy inny przykład.Dlaczego ludzie kupując procesory z fabrycznym chłodzeniem też je wymieniają?Bo jest głośne,bo za słabe.Czemu wtedy nie oddają na gwarancję i nie żądają wymiany chłodzenia?A sprawa z referencyjnymi Radeonami 4850 i chłodzeniem,które nie wyrabiało.Czemu ludzie nie oddawali kart tylko wymyślili jakiegoś fanfixa do zwiększenia obrotów wentylatora?Przykładów można mnożyć.A Twoje porównywanie wentylatora do tłumika jest trochę bez sensu.

Mam tą samą kartę i rzeczywiście wentylator przy włączeniu kompa chodzi głośno, po czym ścisza się po zalogowaniu do Windows. Wg SpeedFan ten wentylator chodzi na 100% ale ja wnioskuje że to nie jest max skoro przy starcie jest tak głośno a potem cichutko… więc nie wiem czy w SpeedFanie ustawić mniejszą prędkość wentylatora?

Jesteś pewny,że to wentylator na karcie?Może wentylator procesora albo np. mostka ?