Pytanie dotyczace AGP i jeszcz cos.... :)

siema :slight_smile: mam dwa pytanie na ktore niestety nie mogłem znalesc odpowiedzi szukajac w internecie, na pewno gdzies to jest ale ja nie mialem szczescie na to trafic wiec jak ktos wie to prosze o pomoc… :smiley:

PYTANIE 1:

ostatnio chcialem zmodernizowac troche moj komputer (Athlon 1700+, 256 MB 266 MhZ ramu, GeForce 4 440 MMX 120GB dysk…) poprzez dokupienie jeszcze jednej kostki pamiec ram (256 lub 512 zaleznie ikle bede mial pieniedzy na zbyciu) oraz kupno karty graficznej RADEON 9200 (hmmmm tutaj nie jestem do konca przekonany wiec jakies propozycje mile widziene), tylko problem w tym ze moja plyta glowna obsluguje AGP 4x a te RADEONY (i inne karty z tego przedzialu) obsluguja AGP 8x.

w zwiazku z tym moje pytanie brzmi:

a) czy wogole ta karta bedzie dzialac u mnie

b) czy to ze moja plyta obsluguje jedynie AGP 4x nie zwolni w znacznym stopniu karty, bo jezeli tak to nie wiem czy oplaca sie wydawac na nia kase jezeli to nie wzmocni wydajnosci kompa (np. w grach)

PYTANIE 2:

drugie pytanie z zupelnie innej “beczki” - czy jest taka mozliwoc zeby mając nagrywarke DVD nagrac film zkompresowany divix’em na plyte DVD tak zeby mozna bylo ja ogladac na odtwarzaczu DVD (oczywiscie pomijając takie odtwarzacze ktore obsluguja standard divx bo wtedy nie ma tego problemu)

z gory dziekuje za pomoc i czekam na odpowiedzi, szczegolnie interesuje mnie to pierwsze pytanie a drugie jest takie czysto z ciekawosci… :smiley:

Spokojnie…AGPx4 nic Ci nie spowolni…ale nie kupuj Radeona 9200…lepiej dołóż parę groszy i kup następcę tej karty czyli Radeona 9550…oczywiście koniecznie na szynie 128 bitowej…karta ta jest już w zupełności zgodna z DirectX 9…a co do drugiego pytania to czysta teoria…nagrać można…oglądać nie… :slight_smile:

acha, czyli mam przez to rozumiec ze jezeli zakupie karte na kroorej pisze ze obsluguje AGP 4x to on bedzie u mnie dzialac i bedzie uzyskiwac takie same wydajnosci jak bym posiadal AGP 8x?

pytam poniewaz byl u mnie kolega i powiedzil mi ze nie oplaca mi sie zmienac karty z mojej GeForce 4 440 MMX na jakas lepsza bo wlasnie przez to AGP nie pomoze nic…

jak np. pisze ze kart byla testowana na kompie taki sam jak moj tylke ze na plycie glownej bylo AGP 8X a nie 4X to ja bede uzyskiwal takie same wyniki np. w 3D MARK’u?

z agp niewpoinno byc problemu, ja testowałem na moim abit st6 agp4x i procku z podpisu karte z agp8x GeForce 4ti4200, karta krecona pozwoliła na uzyskanie wyniku 8ooopkt, kumpel na sprzecie Athlon2400+@23xxmhz (180fsb), 512ddr uzyskuje 12,5k, wiec wynik duzo lepszy, ale wynika to z tego ze posiadam wolniejszego procka, ram :!: Wiec bez obaw, roznicy w 3dmarku niebedzie, lub bedzie praktycznie zerowa :!:

Co do samego R9200, to jest to słaba karta, nie opłaca Ci sie jej zmieniać, to jakbyć miał swojego MX440 + dx9.0, który radeon 9200 obsługuje w bardzo koślawy sposób. Najlepiej bedzie kupić tak jak doradz Ci kolega Madafaker , coś z wyższej pólki, ale ja bym nie brał samego R9550, tylko wersje XT, która po podkreceniu równa jest wydajności Radeon 9600 Pro :wink: Wg. mnie wporónaniu cena+jakość = R9550XT :wink:

PYTANIE 2: 

drugie pytanie z zupelnie innej "beczki" - czy jest taka mozliwoc zeby mając nagrywarke DVD nagrac film zkompresowany divix'em na plyte DVD tak zeby mozna bylo ja ogladac na odtwarzaczu DVD (oczywiscie pomijając takie odtwarzacze ktore obsluguja standard divx bo wtedy nie ma tego problemu)

:oops: :oops: :oops:

Komentarz skasowany. Niech zostanie tak jak jest.

Zbych Sorki :slight_smile: :slight_smile:

:arrow: kocur

Nie łącz dwóch problemów w jeden topic bo skutki mogą być takie jak powyżej

OK, po prostu nie chialem zakladac osobnego tematu na takie glupie pytanko… :stuck_out_tongue:

MARIO - dzieki wyczerpujace info :smiley:

no to czy tak wlasciwie sie rorzni to AGP 4x od AGP 8x skoro nie ma roznicy w wydajnosci (karto podpieta na 4x chodzi tak jak na 8x) albo ta roznica jest minimalna ?

poprostu zadna gra jeszcze niewykorzystuje takiej liczby textur wydajnosci i dlatego w praktyce narazie niegra to roli

pozniej z czasem tak bedzie jak gry beda wymagac lepszej wydajnosci i wiekszej mocy obliczeniowej ,ale juz wtedy czestotliw. gpu czy ramow na karcie tez bedzie musiala byc wieksza wiec producenci troszke wyprzedzili czasy niestety tak bywa ihih ,ale co dzis jest nowoscia jutro moze byc zastopione przez cos innego, kto wie moze za jakies pare lat ,rok bedzie inny standart nie agp tylko zupeklnie cos nowego

–AGP został zaprojektowany 7 lat temu, aby pozwolić na przesyłanie danych pomiędzy systemem a kartą graficzną przy znacząco wyższej przepustowości aniżeli PCI. Stało się to w roku 1997, kiedy karty graficzne z akceleracją 3D stały się nie tylko modne, ale też powszechne, i potrzebowały one znacznie więcej danych od procesora i pamięci niż ich poprzedniczki 2D. AGP się narodził, aby sprostać tym nowym potrzebom–

tak z odleglej epoki ktora juz przemija agp staje sie standartem :wink:

a karty sa coraz wydajniejsze i zasobo-zerne i potrzebuja dodatkowe zasilania zobaczymy jak to wszystko sie zmieni

Sory, ale właśnie kolega mojego taty powiedział że z tym AGP to chodzi o to że mając procka x4 a grafe x8 karta graficzna będzie chodziła o połowe wolniej bo przesył danych w płycie wynosi 4 a grafa 8

no to jak w koncu jest z tym AGP to juz sie troche zamieszalem? :?

jezeli przesyl jest o polowe mniejszy to czy karto bedzie chodzi o polowe wolniej jak pisze tomi_lee czy bedzie wszystko OK jak piszą koledzy MARIO i Madafaker?? :smiley:

małe sprostowanie:

piszac wszystko OK mialem na mysli czy karta bedzie chofdzic tak jak deklaruje producent :smiley:

AD1. bez znaczenia AGP 8x, czy 4x w monencie jak kupujesz kiepską kartę.

AD2 DVDRip, konwersja na VCD lub SVCD.

pozdrawiam

a jezeli chce kupic np. Gigabyte GeForceFX 5900XT BOX 128MB to ma jakies znaczenie?

Karta będzie chodzić poprawnie tyle że szybkość przesyłu danych będzie o połowe (8x : 4x = 2) wolniejsza więc możliwe że będzie gorzej niż jest. Ja kupiłem nową płyte bo też miałem agp4x a nowe karty mają 8x. Więc karte se możesz kupic, ale różnica będzie żadna, jeśli wogóle :stuck_out_tongue:

ok juz wiem co i jak dziekiuje za wszystkie wypowiedzi