Pytanie dotyczące aktualizacji w systemie windows 7

Mam takie pytanie, mianowicie, od środy posiadam laptopa i do dnia dzisiejszego pobrał on około 70 - 80 aktualizacji, czy jest to normalne?

Jaki masz zainstalowany system?

Instalacja systemu była fabrycznie wykonana kilka/kilkanaście miesięcy temu a przez ten czas wydanych było setki poprawek i aktualizacji. Nie przejmuj się, niech pobiera.

Jak już skończy zrób sobie kopie systemu na płytkach, po ewentualnym odzyskiwaniu systemu nie będziesz musiał znów tego przechodzić.

system Windows 7, ciemny jestem w tym systemie ; ). co podłącze go do ładowanie to co chwile jak go wyłączę aktualizacje … :slight_smile:

Wejście do ustawień Windows Update

Pierwsza metoda

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Windows Update

http://imgup.pl/di-DT2L.png

http://imgup.pl/di-BAW5.png

http://imgup.pl/di-TWBH.png

Druga metoda

Start

w okno wyszukiwania wpisujemy Windows Update i klikamy

http://imgup.pl/di-11YZ.png

Ustawienia Windows Update

A może masz włączoną opcję typu ‘aktualizacje automatyczne’ i system instaluje automatycznie nowe poprawki albo aktualizacje sterowników. I to powoduje problemy.

http://imgup.pl/di-6EJ1.png

Zainstaluj aktualizacje automatycznie (zalecane) - system automatycznie sprawdza czy są dostępne aktualizacje, pobiera je i instaluje

Pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je zainstalować - system automatycznie sprawdza czy są dostępne, pobiera je, ale pyta użytkownika czy je zainstalować

Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je pobrać i zainstalować - system automatycznie sprawdza czy są dostępne aktualizacje, ale pyta użytkownika czy ma je pobrać i zainstalować

Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane) - system nie sprawdza czy są aktualizajce, nie pyta o nic użytkownika

http://imgup.pl/di-PXV6.png

Ja korzystam z opcji Nigdy nie sprawdzaj czy są aktualizacje (niezalecane). Sam wchodzę do Windows Update, klikam Wyszukaj aktualizacje. Co mi to daje? Że system nie ściąga i nie instaluje mi sam aktualizacji. Minus? To ja pamiętam o tym, żeby sprawdzić czy są aktualizacje i wybrać poprawki do instalacji.

Sprawdzenie, jakie poprawki i aktualizacje zostały ostatnio zainstalowane

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Windows Update

z lewej strony Wyświetl historię aktualizacji

http://imgup.pl/di-P77C.png

Panel sterowania\Programy\Programy i funkcje

kliknij w kolumnę Zainstalowano - to spowoduje posortowanie zainstalowanych programów względem daty instalacji

albo tutaj z lewej strony Wyświetl zainstalowane aktualizacje

http://imgup.pl/di-KIVK.png

Ja instalowałem system w lutym albo w marcu. Mam zainstalowanych 50 aktualizacji. Ale to zależy od tego czy instalujesz aktualizacje opcjonalne (zobacz: nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364), czyli nie tylko poprawki bezpieczeństwa ale np. nowsze wersje sterowników itp. Poprawki bezpieczeństwa wychodzą w każdy drugi wtorek miesiąca.

a więc tak z tego co wynika z historii aktualizacji to jest tam z kilkanaście aktualizacji do zabezpieczeń systemu windows, troche aktualizacji do programu Office 2007 i kilka poprawek, a całkiem na dole jest aktualizacja z 2011 roku z lipca :wink: nic wspomniane nie ma tu o aktualizacji sterowników, większość jest dla systemu windows 7.

Do samego Windows u mnie jest 48, ale poza aktualizacjami zabezpieczeń, to także np. Internet Explorer 9. Porównując tę wartość do Twojej, należy też pamiętać, że nie instaluję wszystkich aktualizacji. Wiesz, poprawki do Office i do Windows to kolejne pozycje. Jeżeli chcesz to zmienić, polecam lekturę mojej wiadomości. Tak czy inaczej, wszystko jest normalnie. Może krótko używasz komputera, a może aktualizacje są tak często, że ciągle coś jest instalowane? Pozdrawiam.

U mnie np. :

  • wchodzę do Windows Update

  • z lewej strony Wyszukaj aktualizacje

http://imgup.pl/di-L66X.png

  • czekam

http://imgup.pl/di-ZL2Q.png

  • klikam w "Opcjonalne aktualizacje (np. 20) są dostępne)

http://imgup.pl/di-ZJAN.png

i system proponuje aktualizację sterownika karty sieciowej bezprzewodowej:

http://imgup.pl/di-225G.png

(należy zwrócić uwagę na wybranie z lewej strony opcji aktualizacji Opcjonalne)

Gdy wybiorę (zaznaczę) interesujące mnie aktualizacje i kliknę OK, to chyba jest powrót do tego okna: http://imgup.pl/di-ZJAN.png, gdzie trzeba kliknąć Zainstaluj aktualizacje.

Ja potrzebuje tego lapka tylko do szkoły na projekty, zainstalowany od pierwszego uruchomienia na nim był, Office 2007, GG, Skype, Google Chrome, WinRAR, tylko to co jest mi potrzebne, niczym wiecej go nie pakuje ; ) . a z lektura sie zapoznaje, mysle ze te poprawki do tego Offica nie są potrzebne? :slight_smile:

Myślę że są, zawsze warto mieć zaktualizowany nie tylko sam system ale i inne programy (w tym Office).

Propozycje podaje przez @adam9870 wydają się dobre, jednakże nie każdy potrafi sam ocenić które aktualizację są w jego przypadku potrzebne czy nie. Dla mniej doświadczonych osób lub tych którzy nie lubią szukać informacji która aktualizacja opcjonalna za co odpowiada mimo wszystko polecam instalację wszystkich łatek.

Pozdrawiam

no dokładnie zgadzam się, no dalej aktualizuje Office, tylko trochę dużo jest na niego nakładek i poprawek, no ale jakoś sobie poradzę, już więcej wiem na ten temat. ; ) dziękuje za pomoc, pozdrawiam!.

Na dzień dzisiejszy Windows 7 SP1 (łącznie z Office 2010 Home & Student) zawiera łącznie 66 aktualizacji pobranych za pomocą Windows Update.