Pytanie dotyczące dodatkowego zasilania w geforce 7900 gtx

Witam,

Mam pytanie dotyczące dodatkowego zasilania w geforce 7900 gtx.

Jestem w tym zielony tak więc,kupiłem przejściówkę do mojego zasliacza z molex na pci-e.

Z tego co widzę to jedyne kabelki,które wychodzą z zasilacza i będą pasować to idą najpierw do cd-romu a dopiero od niego wychodzą te do których mogę zamontować przejściówkę.

Czyli mam do tego podłączyć?

Dziękuję za odpowiedź.

 

Co to za zasilacz, jaka marka ?

colorsit en60950 350w

Zasilacz z czarnej, a właściwie coś w rodzaju wyrobu zasilaczo podobnego. Proponuje kupić coś markowego co jest bezpieczne w użytkowaniu np:

 

http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-vs-350w-221-663075.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=663075

 

oczywiście, że da się to podłączyć to jest wtyczka molex popatrz na google jak to wygląda ale ja bym nie ryzykował na takim zasilaczu.

słyszałem,że pomóc może odłączenie cd-romu?

Raczej cd-rom nie obciąża bardzo zasilacza. Twój zasilacz jest to najniższa półka, moim zdaniem dobrą decyzją będzie kupno nowego markowego zasilacza z certyfikatem.

a może powinienem zamówić jakiś 400watowy? 350 to nie za mało?

Podaj resztę bebeszków :) 

a co dokładniej?:slight_smile:

bo dopiero się wziąłem za ulepszenie starego parcha.

Noo płyta, procek, ram, dyski i tak dalej 

komp z przed jakichś 10 lat także się nie przeraź :smiley:

AMD Athlon 3200+

MSI K8N Neo4 Series (MS-7125)

narazie 1GB RAM’u ale zamówiłem 4GB

był GeForce 210 ale teraz kupiłem tego GeForce 7900 GTX

dysk 160GB

Myślę, że w 100% starczy 350w, zasilacz ma certyfikat 80+ tak więc raczej problemów mieć nie powinien. Jeśli bardzo Ci zależ na zmianie kiedyś płyty i procesora weź 400 lub 450 ale na chwile obecną brał bym tego Corsair co Ci podałem :stuck_out_tongue:

no planuje zmienić płytę i procesor z czasem. na razie po kosztach poszedłem aby cokolwiek ulepszyć. a jaki najlepiej kupić procek i płytę do tego?

A i jaki zasilacz polecił byś 400watowy?

Zasilacz brał bym ten 

http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-vs-450w-221-663107.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=663107

co do płyty i procka ile możesz max wydać ?

nie wiem jakie to są koszta szczerze mówiąc więc nie wiem:)

co byś proponował?

hmmm karta graficzna najmocniejsza nie jest. Procesor Intel Core i3-4130 Płyta główna MSI H81M-P33 proponuje wymianę karty na Radeona 7770 lub 7790

 

a jeśli podłączył bym do tego zasilacza to jedyne co może się stać to się zasilacz spali czy coś więcej może?

Te zasilacz nie mają zabezpieczeń może spalić cały komp nawet może się zapalić

to nie będę próbował nawet :] zamówię ten co podałeś i dopiero :slight_smile:

W takim razie dzięki za poświęcenie czasu :slight_smile:

Spoczko, jakbyś miał jeszcze jakieś pytanie to pisz na pw chętnie pomogę :slight_smile: