Pytanie dotyczące formatowania komptera

Cześć.

Mam mały problem. Chciałbym sformatować dysk, ale na tym dysku mam windowsa.

Czy jest możliwość sforamatowania tego dysku nie naruszając systemu operacyjnego ?

Proszę o pomoc i z góry dzięki :wink:

Przeczytaj tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_dysku - będziesz wiedział co to jest “formatowanie”

Według tego co napisałeś to chcesz zjeść ciastko (sformatować dysk) i nadal mieć to samo ciastko (niesformatowany dysk z dostępem do obecnego systemu i danych)

Napisz co chcesz uzyskać, co jest powodem potrzeby formatowania?

Jeśli dysk jest podzielony na więcej niż jedną partycję możesz sformatować te partycje, na których nie jest zainstalowany system - zostanie on wtedy nienaruszony.

NO więc tak:

Mam problem z kompem… każda gra, film, zacina się.

Zanim coś się stało to komputer włączał się 15 sec a obecnie przynajmniej 3 min.

Koledzy polecają format, ale teraz sam nie wiem.

Chce usunąć wszystko oprócz windowsa, tak żeby komputer był “czysty” tak jak po zakupieni w sklepie.

Chyba że ktoś ma inny pomysł, co zrobić z komputerem, żeby się nie ciął, żeby normalnie pracował.

Próbowałem naprawy poprzez CHKDSK, ale to nic nie pomogło.

Formatowanie/ sformatowanie dysku lub partycji z systemem - (a nie “format” jak to piszesz - nie ma takiej czynności) spowoduje, że należy ponownie zainstalować system bo w czasie formatowania zostanie on usunięty. Czynność tą poleca się dla mało “kumatych” przez mało kumatych userów lub w przypadku bardzo uszkodzonego systemu (wisusy, niedbałość użytkownika)

Na początek wyczyść system ze śmieci - na początek za pomocą programu CCleaner, odinstaluj zbyteczne programy, toolbary, zdefragmentuj dysk twardy.

Zrobiłem jak poradziłeś, i nadal nic ;(

Nie wiem, skanowałem kompa, próbowałem CHKDSK, i skorzystałem z Twojej rady, NIC po prostu NIC.

Masz może jeszcze jakiś pomysł ?

To jest laptop czy komputer stacjonarny? Jeśli laptop to czy był na nim fabrycznie zainstalowany system?

To jest komputer stacjonarny.

Był zamówiony i składany przez jakiegoś ziomka, a windows był kupiony ( mam płytke [Windows XP] ) i ten ziomek go instalował.

Widze już Twój podobny wątek, skoro te porady nie przyniosły efektów to proponuję założenie wątku w dziale bezpieczeństwo bezpieczenstwo-f16.html,

skan programem OTL otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

i zamieszczenie w tym wątku logu zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

  • specjaliści od od analiz logów zobaczą co za śmieci siedzą w Twoim systemie.