Pytanie dotyczące instalacji windowsa 8

Witam. Nie znam się na systemach itd więc chciałem się tutaj o coś zapytać.

Czy jak zainstaluje windows’a 8 to czy sformatuje mi się komp czy wszysko jest na swoim ‘‘miejscu’’ ???

Jeśli zainstalujesz z iso dostępnego na stronie ms, oraz użyjesz partycji innej niż jest używana przez twój obecny system (na której oczywiście nie masz danych), wszystko będzie na swoim miejscu. Możliwa jest również instalacja jednego systemu obok drugiego, jednak nie polecam tej opcji :slight_smile:

Ratajszczak , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Dlaczego nie polecasz?Ja mam win8 CP obok XP i wszystko jest w porządku.

Polecam instalację 8 według tego tutoriala: http://blog.concurrency.com/infrastruct … ows-setup/. Dzieki temu nie będziesz musiał formatować żadnej partycji, bo ten tutorial opisuje jak utworzyć plik, który po podmontowaniu zostanie wykryty jako dysk twardy. Dzięki temu po podmontowaniu tego pliku w instalatorze i wskazaniu go instalatorowi jako dysk dla Windowsa, instalator załaduje system do tego pliku, dzęki czemu nie będziesz musiał formatować żadnej partycji. Dodatkową zaletą jest to, że jak zechcesz wykasować 8 to wystarczy, że ten plik wykasujesz spod głównego Windowsa jak normalny plik exe, czy inny, następnie uruchomisz kompa z płyty z 7, wybierzesz napraw komputer, wybierzesz wiersz poleceń, wpiszesz polecenia:

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /rebuildbcd po każdej wciskając oczywiście enter, zrestartujesz kompa i wtedy z powrotem będzie startować główny system. Przy instalacji 8 oczywiście Twój główny system zostanie wykryty i instalator stworzy specjalne menu, które będzie się wyświetlać w momenci rozpoczęcia rozruchu Windowsa, które umożliwi Ci wybór przy użyciu myszki czy chcesz korzystać z 8 czy z głównego systemu.

Zgadzam się, jest to najlepsza metoda dla początkującego użytkownika, może jest trochę trudniejsza od zwykłej, ale do zrobienia.