Pytanie dotyczące oznaczeń

witam czym się różnią płyty intela P35 od P45???

P35 i P45, to nazwy chipsetu. Nowszy oczywiście jest P45.

grom1991 , a co chciałbyś kupić płyte na jednym z tych chipsetów?

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardw … nch/3.html

tak w sklepie zaproponowano mi tą płytę "gigabyte GA-EP45-DS3 Intel P45 Socket 775(2xPCX/DZW/2xGlan/Sata/Raid/DDR2 za 360zł)"[/b a na forum polecają mi na P35

_ W dniu _ 04.07.2008 , o godzinie 10:47 został dopisany post przez grom1991

a uzytkownik gruchacz poleca brac Foxconn P35A-S 280zł

co będzie lepszym wyborem???

grom1991 , Foxconn P35A-S lub MSI z P45 :wink:

a czemu foxsconn P35A-S??? wytłumaczcie mi w czym ww. płyty są lepsze od tego gigabyta

grom1991 , na tym foxconnie jest możliwość rewlacyjnego OC procka :slight_smile:

ale on jest na P35 a na P45 nie mam takiej możliwości???

kurcze, na P45 też można poszaleć z OC, dlatego wspomniano o MSI P45 Platinum.

Tyle, że płyty z P45 są nowsze dlatego droższe, jak masz kasę to kup tą MSI, a jak mniej to Foxconna P35A-S.

gigabyte GA-EP45-DS3 Intel P45 Socket 775(2xPCX/DZW/2xGlan/Sata/Raid/DDR2 a na tej nie poszaleje???/

grom1991 , a czemu uparłeś się przy gigabyte? Bierz MSI na P45 :wink: jak masz kase :smiley:

kasy tyle nie mam poprostu zaproponowano mi ta płyte w sklepie i chcem wiedzieć dla własnej satysfakcji w czym jest lepszy foxsconn od gigabyta, teoretyczne Gigabyte powinien byc lepszy od trego foxsconna bo jest na P45, ale prosze o opinie na ten temat

grom1991 , tak jest lepszy bo ma nowszy chipset. Ale jak będziesz chciał kupić płytę z chipsetem P45 to bierz od MSI :wink:

a jak z P35??? to tego foxsconn"a , dzwoniłem przed chwilą do sklepu i polecają mi Asus PQ5 lub Gigabyta P35 ds3 lub ds4

grom1991 , Asusa nie bierz, można się zastanowić nad Tym Gigabyte, ale lepszy jest Foxconn :slight_smile:

ludzi nie potraficie chłopakowi wytłumaczyć dlaczego nie ma brać Gigabyte’a i Asus’ów, no normalnie żal.de :stuck_out_tongue:

jak wiadomo w sklepie proponują to, co im nie schodzi :wink:

Gigabyte GA-EP45-DS3 nie różni się niczym ważnym od Foxconn’a a jest dużo droższy (100zł)

Gigabyte obsługuje DDR2 1200, Foxconn nie

Gigabyte ma południowy mostek ICH10, Foxconn ICH09

chłodzenie mają podobne

to z DDR2 nie ma żadnego znaczenia i z mostkiem też nie ma większego znaczenia, więc nie warto przepłacać 100zł żeby dostać trochę lepszy (nowszy) mostek :wink:

a no i Foxconn P35A-S ma większe możliwości OC, więc jego bardziej się opłaca kupować :wink:

a jak masz na płytę 520zł to bierz MSI P45 Platinum, to już inna półka, rewelacyj chnełodzenie na mostku i na chipsecie, możliwość rozbudowy, bardzo dobre OC, bardzo dobre sekcje zasilania, przycisk RESET BIOS’u z boku płyty głównej

płyta ogólnie ok, ale ASUS ma problemy z sekcjami zasilania które bardzo często padają, więc odpuśćmy sobie ASUS’y :wink:

za 20zł masz Foxconn’a P35A-S który ma większe możliwości OC + obsługa ramów 1066MhZ :slight_smile:

jeśli masz do 300zł na płytę główną to bierz FoxconnP35A-S, jeśli masz około 520zł bierz MSI P45 Platinum :wink: