Pytanie dotyczące pamieci RAM

Częściowo ta rozmowa pomiędzy autorem a kolegą Cedar`em uciekła od tematu.

Pomijając każdorazowe pouczanie autora, bo przecież każdy był kiedyś nowicjuszem, to można znaleźć rozwiązanie problemu.

Rzeczywiście po modelu płyty głównej można dowiedzieć się, czy karta graficzna jest zintegrowana.

Można dowiedzieć się również jakie jest gniazdo na dodatkową kartę graficzną, co jest ważne przy zakupach.

Gniazdo monitora w karcie zintegrowanej z płytą główną, zazwyczaj jest bokiem przy innych gniazdach (USB, Lan), tak możesz je zlokalizować i “zrozumieć”.

 

Wracając do tematu sprawy.

Karty zintegrowane z płytą główną, jeśli nie mają ustawień maksymalnej zajętości RAM w BIOS, będą rezerwować RAM dynamicznie “aż do …”, co znajdziesz w instrukcji.

Twoja karta ma_, za instrukcją,_ aż do 1 GB RAM, czyli im więcej pamięci fizycznej po odjęciu 1 GB zostanie dla reszty systemu, tym lepiej.

 

W razie innych pytań, pisz, chętnie pomogę i nie będę pouczał.

no więc o to co zrobiłem : włączyłem BIOS Setup—>advanced---->chipset----->internal graphics----> amd 880 hd------>disabled i kliknąłem F10. Zresetowałem komputer ale nadal w właściwościach komputera pokazuje ,że mam 4,00 gb dostępne 3,25 GB  http://scr.hu/1bzo/prhas