Pytanie dotyczące pamieci RAM

Witam. Aktualnie mam 4,00 gb (dostępne 3,25 gb) bo karta graficzna zintergrowana mi zabiera. Pytanie jest takie : ile RAM by zabierała gdybym miał 6,00 gb albo 8,00 gb ?

Tyle samo? Zależy jak sobie ustawisz.

Pamiętaj również, że system 32 bitowy obsłuży do 4 GB pamięci RAM.

Ale, ja mam system 64-bitowy

Do czego używasz lub chciałbyś używać tego komputera?

do gier

Więc zainwestuj w dedykowaną kartę graficzną, chyba że pod pojęciem gry rozumiesz np. Sapera.

Masz 4 GB a nie gb pamięci RAM.

Czy oprócz karty graficznej zintegrowanej posiadasz też inną kartę graficzną?

 

 

Nie ma znaczenia ile jest zainstalowane pamięci RAM - karta graficzna zajmuje tyle ile ma ustawione w biosie (jeśli jest w nim możliwość zmiany tego parametru).

 

Wypowiedź Cedara wyczerpała temat, masz jeszcze jakieś pytania? Jeśli nie to podziękuj wszystkim ładnie, wątek będzie “do zamknięcia”. :slight_smile:

W sumie nwm czy mam zintergowaną. Czy NVIDIA GeForce GTS 450 jest zintergrowana ?

Może napiszesz po polsku?

 

Nie.

Używasz pojęć, których nie rozumiesz zamiast poznać ich znaczenie przed ich użyciem.

Zintegrowana to taka zamontowana na stałe przez producenta płyty głównej (zintegrowana z płytą)

Każda inna zamontowana w gnieździe, które ma płyta gówna, nie jest kartą zintegrowaną.

 

 

PS. Podaj symbol płyty głównej

nwm = nie wiem w skrócie

M4A88T-M/USB3

Taki skrót nie istnieje.

 

 

Płyta posiada zintegrowaną kartę graficzną ATI Radeon™ HD 4250 - poszukaj w biosie sposobu jej wyłączenia, co zwolni Ci pamięć RAM rezerwowaną przez płytę dla tej karty.

Bios - Advanced - Chipset - Internal Graphics Mode - ustawiasz Disabled zatwierdzasz F10 i Enter.

 

Tu jest instrukcja: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM3/M4A88T-M-USB3/E5893_M4A88T-M-USB3_V2_manual.zip - strona 2-14

A nie ma jakiegoś innego sposobu wyłączenia tej karty ? 

nie ma

Jest.

Młotek lub inne podobnie “subtelne” narzędzie :wink:

 

 

Czego jeszcze oczekujesz?

Zrobiłem wszystko za Ciebie (odszukałem w ogólnodostępnej dokumentacji czego z założenia nie robię) a Ty nie potrafisz wykonać kilku kliknięć w klawiaturę?

A tej karty nie powinno tutaj wyszukać ? http://scr.hu/1bzo/keqx6

Masz ją wyłączyć z poziomu sprzętu (bios płyty głównej) a nie z poziomu oprogramowania (system operacyjny) bo pamięć dla karty rezerwuje sprzęt a nie system.

Zrozumiano w końcu czy nadal będziesz krążył wokół i bał się zrobić tego co jest jedynym rozwiązaniem?

 

 

PS. co prawda Bios to też oprogramowanie ale jego różnic w stosunku do systemu operacyjnego i jego nadrzędnej roli nie będziemy tu poruszać.

 

 

Narazie szukam  instrukcji w polskim języku jak to zrobić, bo kompletnie się na tym nie znam

Wątpię abyś w sieci znalazł. Podałem Ci po polsku co należy zrobić.