Pytanie dotyczące połączenia kablem switch - switch


(Tomeczek1990) #1

Witam. Chciałbym zrobić sieć i mój problem wygląda następująco chcę połączyć dwa switche. Jakim połączeniem powinienem to zrobić proste czy crossing.


(Dnpln) #2

w nowej generacji switchy można łączyć prostym przewodem, jak łączyłem ostatnio to i crossem i prostym fukało, także spróbuj.

Jeżeli chodzi o porty to jeden z nich w uplink i do drugiego w dowolny port, jeśli nie ma uplink, to wystarczy w dowolny port, jeśli mają priorytety to jakiś z większym priorytetem.

Najlepiej spróbuj połączyć prostym w dowolne porty i powinno działać.


(T Kaczmarek) #3

1 do 1 wystarczy. Nowe switche same wykrywają typ skręcenia kabla także nawet cross powinien pójść. Jednak lepiej używać 1 do 1.


(pysiu) #4

Ogólnie zapraw prostym kablem i bedzie ok :wink:


(Mrooveq) #5

zawsze kablem prostym.

jeśli switch sam wykrywa z jakim urządzeniem ma do czynienia po drugiej stronie, to wpinasz kabel w dowolne porty na obu switchach.

jeśli switch jest na tyle stary, że nie wykrywa co ma po drugiej stronie, to ma port o nazwie "uplink", który jest skrosowaną wersją portu nr 1 (nie można ich używać jednocześnie). wtedy w switchu "podrzędnym" wpinasz kabel prosty w port "uplink", a w switchu "nadrzędnym" w dowolny port.