Pytanie dotyczące prawa jazdy

Witam!

Mam zasadnicze pytanie. Słyszałem od znajomego, że prawo jazdy zrobione na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów obowiązuje tylko na samochody z taką skrzynią. A do prowadzenia samochodów ze skrzynią manualną wtedy nie mamy uprawnień. Czy to jest prawda? jak zrobię prawko na automacie to samochodu z manualna nie moge prowadzić?

tak to prawda

A można prosić o jakis link gdzie to pisze? Bo musze to komuś udowodnić

a na odwrót?

http://www.grupa33.jgora.pl/modules.php … =0&thold=0

na odwrót tak …

przeciesz obsługa automatycznej skrzyni biegów nie wymaga jakichś specjalnych umiejętności …

dzięki wszystkim

pierwsze słyszę o takim zapisie

a gdzie ty zdałeś prawko na automacie??

to mało słyszałeś :stuck_out_tongue:

w polsce wprawdzie to mało popularne ale jak najbardziej możliwe tyle że w tym przypadku egzamin zdajesz na własnym samochodzie z automatem.

za to np w stanach prawko na automat jest popularne .

No i czym się różni w wyglądzie takie prawo jazdy od zwykłego?

zajżyj pod linka którego dałem to będziesz wiedział …

to że coś jest napisane w necie to nie znaczy że taj jest

nie ma żadnego odniesienia do aktu prawnego

Ale tak jest. Nawet na wykłada jest o tym mowa, że istniej możliwość zdawania na automacie, ale wtedy obowiązuje jedynie na automat i zdawać trzeba swoim samochodem. W drugą strone to nie działa, zdajesz manual i możesz jezdzić automatem. 100% tak jest.

Witam,

Jest to prawda. Zdając na prawo jazdy pojazdem z automatyczną skrzynią biegów dostajemy prawo jazdy tylko na pojazdy z automatyczną skrzynią biegów.

Jeśli zdajemy na manualnej skrzyni to możemy jeździć pojazdami z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Informację taką uzyskałem od mojego instruktora jazdy.

A kto powiedzial, że ja je zdawałem? Mam 15 lat, a potrzebowałem tylko się tego dowiedzieć.

W USA jest fajnie. Robisz prawko na automat a jeździsz jakim chcesz.

a kto ci takich głupot naopowiadał ?

Według prawa jest to niedozwolone.

To nie jest głupota. Masz prawo jazdy na pojazdy z kat. B ? To znaczy, że takimi pojazdami można jeździć. Czy to fordem importowanym z USA, który ma automatyczną skrzynię biegów, czy też renaultem z Francji, który ma skrzynie biegów manualną. To znaczy, że prawo jest bardzo niespójne, ponieważ zabrania mi jeździć samochodem, którym jeździć mogę ( wspomniany ford należy do kategorii B ! ).

To jest dopiero głupota i nieuczciwość :evil:

kolego to nie do końca jest tak …

można mieć pewne ograniczenia …

jak robisz prawko na auto z automatem to możesz tylko automate jeździć i masz stosowną adnotację w prawie jazdy .

jeśli masz standartowe prawko czy robione na aucie z manualną skrzynią to można się wtedy poruszać autem z manualem lub automatem .

prawo jest jak najbardziej spójne tylko trzeba trochę poczytać paragrafy i wszystko staje się jasne :slight_smile:

tak w ogóle to jeszcze jest tak że np ktoś np bez nóg może równierz uzyskać prawo jazdy kat B ale auto musi być odpowiednio przystosowane do jego nie pełnosprawności … i ma równierz stosowną adnotację w prawie jazdy …

i niby też ma prawko kat B ale jednak nie może jeździć każdym autem …

Sam mam prawko na automat i jeżdżę na ręcznej. Tak samo jak moja kuzynka. W USA za kurs na ręczną skrzynkę płaci się dużo więcej, bo amerykanie nie potrafią załapać sprzęgła.

cud że amerykanie są światową potęgą :stuck_out_tongue:

bo im to wszystko co wymaga odrobiny nyślenia przychodzi z trudem :stuck_out_tongue:

ale nie powiesz mi że to jest legalna jazda ?