Pytanie dotyczące przeniesienia systemu na inny dysk

Witam Was , 

 

Mam pytanie do Was dotyczące kopii zapasowej w systemie windows 7 (x64) , mianowicie mam dysk 1TB Seagate, który ma uszkodzony parametr B8, jego życie to istna ruletka rosyjska (tzn. raz się włączy i jest ok , a raz w ogóle się nie włącza ) na początek listopada zaplanowałem kupienie nowego dysku 1TB ( też pewnie Seagate tylko ze ten nowy bd miał 64 mb cache , ten stary miał 32mb ) . I teraz moja wizja : Mam windows 7 (x64) 2 partycje 200 gb i 732 gb , na tej pierwszej oczywiście jest system , na drugiej dane . Dane już mam zgrane na zupełnie inny nośnik , jednak chciałbym się Was zapytać o partycję systemową tzn. jeżeli wykonam kopię zapasową całej partycji , ( litera dysku -> wlasciwosci-> narzedzia -> wykonaj kopie zapasowa ) nagram ją na inny nośnik , i później po zakupieniu nowego dysku stworzę dwie partycję 200gb i 732 gb (załóżmy bo być może troszkę zmienie ten stosunek na korzyść partycji systemowej , to czy będe mógł “przywrócić” ( z tego nośnika na którym mam kopie zapasową całej partycji ) cały system , wszystkie dane , ustawienia , pulpit itp ? 

Tzn. Chodzi mi o to aby przenieść system który teraz mam , na ten nowy dysk i nie wiem czy ten mój sposób jest dobry :<

Czekam na Wasze odpowiedzi :slight_smile:

 

Pozdrawiam

lolek2417

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.