Pytanie dotyczące szkoły ZAK

Witam, zamierzam zapisać sie do tej szkoly :slight_smile: i chciałbym sie dowiedziec czy ktoś z was chodzi tam na kierunek BHP i jak to tam wszystko wygląda :slight_smile:

Do Żaka chodziłem parę lat temu, ale nie BHP. Było za mało chętnych i kierunek nie ruszył, ale była możliwość przeniesienia się na inny kierunek - więc może Ciebie też to czekać.

A jak to wygląda z nauka?? Słyszałem opinie ze nie chodzi się nawet do tablicy itp itd. Tylko siedzi sie i tyle :wink:

Jak chcesz zmarnować swój czas tam to czemu nie

Chodzi o to ze mam za duzo czasu :smiley: skonczylem szkole i siedze :smiley: a raz na dwa tygodnie mozna isc posiedziec :stuck_out_tongue: a kasa tzw.“rodzinne” bedą :stuck_out_tongue_winking_eye:

to może w tym czasie zrób jakieś konkretne kursy? taki Żak z bhp to Ci się na nic w życiu nie przyda

No niby tez wyjscie :slight_smile: bo z jednej strony chce isc jak najszybciej do pracy zbierac na auto itp itd, ale z drugiej pochodziłbym do szkoly bo fajnie poznac nowych ludzi itp itd :wink: a taka szkola jak zak w weekendy i to pare godzin jest ok :slight_smile: wiec czemu by nie :stuck_out_tongue: wiem ze te bhp sie nie przyda, ale zajme jakos swoj czas :slight_smile: w sumie rownie dobrze moge tam sie uczyc i pracowac w tygodniu

Nie chodzisz do odpowiedzi nie masz ocen , podejrzewam że tak jak w innych szkołach zaocznych musisz raz na semestr napisać prace kontrolną żeby być dopuszczonym do egzaminu a potem egzamin ustny lub/i pisemny

Masz papier i tyle - taki dodatek, który wymagają niektórzy pracodawcy.

Na informatyce trzeba było coś robić i trzeba było coś wiedzieć żeby zdać egzaminy na technika. Było praktyki i teorii tak 50/50. Można powiedzieć że “otwierali furtki” - kto chciał to olał, kto nie to coś robił w domu więcej dla siebie. Albo sam się czegoś nauczysz albo się nic nie nauczysz.

Szkoła sama w sobie to bałagan - taki jak na prywatnych uczelniach, tyle ze tam za ten “luksus” się płaci 5x więcej.

żak jest płatny ? sprawdz czy w twojej szkole nie ma cosinusa

Jezeli chodzi o żak i szkołe zaoczną:

  • nie ma ocen na codzien

  • 2 prace kontrolne z każdego przedmiotu na semestr

  • z jednej strony fajnie że co 2 tygodnie sie chodzi, niby mało robi ale… nauczyciele mają mniej czasu na wytłumaczenie materiału. Pamietaj że egzamin na technika piszesz taki sam jak szkoły dzienne. W szkole dziennej 1 temat niekiedy sie wałkuje przez kilka lekcji, nauczyciel szczegółowo tłumaczy jak ktoś czegoś nie rozumie a tutaj tak nie jest. Trzeba mieć troche takiego samozaparcia to nauki.Bo jeżeli nawet ktos ci bd pisac prace kontrolne to na egzamin pamietaj idziesz sam i MUSISZ kojarzyć o czym była mowa na lekcjach

  • trzeba mieć min 50 % frekwencji z danego przedmiotu

hm… a jak moze wyglądać taki egzamin zawodowy pod koniec w tym ZAKU z technika BHP? to jest 2 letnia policealna.

Tak jak po technikum czy zawodówce egzamin sie dzieli na częśc praktyczną i teoretyczną.

http://www.egzaminzawodowy.info/technik-bhp tu masz przykładowe zadania

A z czego szkoła prywatna miała by mieć zyski? Kiedyś to było jakieś 60-70 zł / miesiąc.

Cosinus jest za darmo :wink: