Pytanie dotyczące transferu podczas zgrywania danych na dysk

Witam mam do was takie pytanko, posiadam sobie płytkę główną ABIT KN9 i podłączoną mam na taśmę ATA nagrywarkę LG, dysk twardy jest z koleji podłączony do taśmy SATA, nie wiem ale może to troszkę głupie pytanko z mojej strony ale wypaliłem dużo małych plików muzycznych na płytkę DVD-RW i potem skopiować je chciałem na dysk twardy, kopiowanie na dysk 4 GB plików zajęło mi około 15 minut czy to jest normalne Pytajnik Jak uważacie Pytajnik

Z małymi plikami tak jest, że się wolno kopiują, szczególnie z dysków CD i DVD…

Kiedyś też miałem taki problem (LG GSA-4163B)- zmieniłem na Liteona po miesiącu używania - powód: słaba korekcja błędów i wolny odczyt (płyty only TDK/Verbatim). Teraz mam szybkość i spokój…

aha rozumiem, czyli jest to raczej normalne nic nie namieszałem jeli chodzi o tasem poniwaz nagrywarka jest podłączona na taśma ATA gdzie nie ma juz nic więcej podpięte jest wpiętą w te ostanie gniazdo jakoś master, a na 2 nie ma żadnego urządzenia także jest dobrze tak ??

dziwi mnie ten odczyt na serio, dlaczego jest aż tak wolno

tak to jest jak najbardziej normalne poniewaz te plik nie sa skompresowane tylko sa luzen wgrane na płyte i w folderze. Dlatego to trwa tak długo to przegrywanie z CD na Dysk.

A taka akcje mozesz przyspieszyc Total Comanderem

sprawdziłem także jak rzucam film na dysk twardy taki co ma 700 MB, duklanie to samo taki film kopiuje około 3 minutek, chyba jednak coś jest nie tak jak to jest u was ??