Pytanie dotyczące transferu podczas zgrywania danych na dysk


(Olga86) #1

Witam mam do was takie pytanko, posiadam sobie płytkę główną ABIT KN9 i podłączoną mam na taśmę ATA nagrywarkę LG, dysk twardy jest z koleji podłączony do taśmy SATA, nie wiem ale może to troszkę głupie pytanko z mojej strony ale wypaliłem dużo małych plików muzycznych na płytkę DVD-RW i potem skopiować je chciałem na dysk twardy, kopiowanie na dysk 4 GB plików zajęło mi około 15 minut czy to jest normalne Pytajnik Jak uważacie Pytajnik


(Bigkoras) #2

Z małymi plikami tak jest, że się wolno kopiują, szczególnie z dysków CD i DVD...


(Krasnal666) #3

Kiedyś też miałem taki problem (LG GSA-4163B)- zmieniłem na Liteona po miesiącu używania - powód: słaba korekcja błędów i wolny odczyt (płyty only TDK/Verbatim). Teraz mam szybkość i spokój.....


(Olga86) #4

aha rozumiem, czyli jest to raczej normalne nic nie namieszałem jeli chodzi o tasem poniwaz nagrywarka jest podłączona na taśma ATA gdzie nie ma juz nic więcej podpięte jest wpiętą w te ostanie gniazdo jakoś master, a na 2 nie ma żadnego urządzenia także jest dobrze tak ??

dziwi mnie ten odczyt na serio, dlaczego jest aż tak wolno


(Pinio150) #5

tak to jest jak najbardziej normalne poniewaz te plik nie sa skompresowane tylko sa luzen wgrane na płyte i w folderze. Dlatego to trwa tak długo to przegrywanie z CD na Dysk.

A taka akcje mozesz przyspieszyc Total Comanderem


(Olga86) #6

sprawdziłem także jak rzucam film na dysk twardy taki co ma 700 MB, duklanie to samo taki film kopiuje około 3 minutek, chyba jednak coś jest nie tak jak to jest u was ??