Pytanie dotyczące Vertex HD 4850 DDR5

Siema.

Mam okazję kupić kartę Vertex HD4850, ta, która ma DDR5 pamięci, za 200 zł z przesyłką i tu nasuwa się pytanie, jaką ma moc poborową ?

Jeżeli ktoś ma tę kartę to proszę mi napisać, na jakim zasilaczu u niego pracuje, bo nie wiem, czy kupić nowy, czy popracuje chwile na tym, co mam.

I jeszcze chciałbym się zapytać użytkowników tej karty, jakie gry, np, BF3 czy GTA IV przy jakich ustawieniach chodzą i jak wymieniali chłodzenie to ile dali za te chłodzenie i jak się nazywa.

1280 x 1024 bf 3 ustawienia wzsokie, gta 4 to samo i bez problemu. Zależy jaki masz zasilacz, w teorii żre 110W

Misiek1227 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

te vertexy są bardzo awaryjne, jak myślisz dlaczego koleś ją sprzedaje? Bo była już kilka razy na gwarancji, ale wiadomo dlaczego: produkt tani bo chiński :wink:

Z tego, co czytałem/słyszałem one nie są awaryjne tylko głośnie, czyli słabe chłodzenie po prostu.

Z resztą, jak każda karta, może się zepsuć.

…da się grać …a pobor prądu można ograniczyć zmniejszając taktowanie karty…/GTA 4 wymaga 1gb pamięci własnej na karcie…ale…/

Przecież ona ma tyle, tzn. 1 GB DDR5

Można grać i na karcie 512MB. Spokojnie daje radę w GTA 4

:lol: od skarpetek po samoloty jest produkowane w chinach, większość markowych zasilaczy itd jest właśnie tam produkowanych. Za to polskie sztucznie hodowane na antybiotykach mięsko jest lepsze od 50 letniego szwedzkiego a co dopiero chińszczyzna… :o

VTX HD5670 1G DDR5

a ta nie będzie lepsza od 4850 ? Parametrami niby jest. Mam taką okazje ją kupić, taniej niż 4850, nowa, nie używana ?

Gdzie wyczytałeś że 5670 jest lepszy?

No parametrami, napisałem :smiley:

Oj nie, zdecydowanie nie, 4850 bije na głowę 5670, tutaj jest różnica rzędu 30%-40% na korzyść starszego modelu. Taktowanie pamięci i rdzenia to nie wszystko, to nie jedyne parametry determinujące wydajność karty.

a readon 5570 OC będzie dobry ? Taktowanie rdzenia 700 mhz a pamięci 1900 to dobry wynik chyba i kosztuje 150 zł.

spotkałem się z wieloma tematami na różnych forach, gdzie osoby właśnie się skusiły na te “werteksy” bo są tanie, a potem płakali, że już 3 raz na gwarancję lecą, a potem je sprzedawali (nie wiem kto je wgl kupował)

no ale wy wiecie lepiej -_^

P.S ja nie mówiłem o zasilaczach, samolotach, autach z chin, bo chińczycy jak się postarają potrafią zrobić coś dobrego, ale w tym przypadku to jest tak, że biorą odpadki (rdzenie) i montują z tego GPU, którym można się co najwyżej podetrzeć