Pytanie dotyczące Vertex HD 4850 DDR5

(Michal Misiek12) #1

Siema.

Mam okazję kupić kartę Vertex HD4850, ta, która ma DDR5 pamięci, za 200 zł z przesyłką i tu nasuwa się pytanie, jaką ma moc poborową ?

Jeżeli ktoś ma tę kartę to proszę mi napisać, na jakim zasilaczu u niego pracuje, bo nie wiem, czy kupić nowy, czy popracuje chwile na tym, co mam.

I jeszcze chciałbym się zapytać użytkowników tej karty, jakie gry, np, BF3 czy GTA IV przy jakich ustawieniach chodzą i jak wymieniali chłodzenie to ile dali za te chłodzenie i jak się nazywa.

(igrek) #2

1280 x 1024 bf 3 ustawienia wzsokie, gta 4 to samo i bez problemu. Zależy jaki masz zasilacz, w teorii żre 110W

(Agatonster) #3

Misiek1227 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(spooky14) #4

te vertexy są bardzo awaryjne, jak myślisz dlaczego koleś ją sprzedaje? Bo była już kilka razy na gwarancji, ale wiadomo dlaczego: produkt tani bo chiński :wink:

(Michal Misiek12) #5

Z tego, co czytałem/słyszałem one nie są awaryjne tylko głośnie, czyli słabe chłodzenie po prostu.

Z resztą, jak każda karta, może się zepsuć.

(Kkoksu1100) #6

…da się grać …a pobor prądu można ograniczyć zmniejszając taktowanie karty…/GTA 4 wymaga 1gb pamięci własnej na karcie…ale…/

(Michal Misiek12) #7

Przecież ona ma tyle, tzn. 1 GB DDR5

(igrek) #8

Można grać i na karcie 512MB. Spokojnie daje radę w GTA 4

(Chojinka) #9

:lol: od skarpetek po samoloty jest produkowane w chinach, większość markowych zasilaczy itd jest właśnie tam produkowanych. Za to polskie sztucznie hodowane na antybiotykach mięsko jest lepsze od 50 letniego szwedzkiego a co dopiero chińszczyzna… :o

(Michal Misiek12) #10

VTX HD5670 1G DDR5

a ta nie będzie lepsza od 4850 ? Parametrami niby jest. Mam taką okazje ją kupić, taniej niż 4850, nowa, nie używana ?

(igrek) #11

Gdzie wyczytałeś że 5670 jest lepszy?

(Michal Misiek12) #12

No parametrami, napisałem :smiley:

(neXt___) #13

Oj nie, zdecydowanie nie, 4850 bije na głowę 5670, tutaj jest różnica rzędu 30%-40% na korzyść starszego modelu. Taktowanie pamięci i rdzenia to nie wszystko, to nie jedyne parametry determinujące wydajność karty.

(Michal Misiek12) #14

a readon 5570 OC będzie dobry ? Taktowanie rdzenia 700 mhz a pamięci 1900 to dobry wynik chyba i kosztuje 150 zł.

(spooky14) #15

spotkałem się z wieloma tematami na różnych forach, gdzie osoby właśnie się skusiły na te “werteksy” bo są tanie, a potem płakali, że już 3 raz na gwarancję lecą, a potem je sprzedawali (nie wiem kto je wgl kupował)

no ale wy wiecie lepiej -_^

P.S ja nie mówiłem o zasilaczach, samolotach, autach z chin, bo chińczycy jak się postarają potrafią zrobić coś dobrego, ale w tym przypadku to jest tak, że biorą odpadki (rdzenie) i montują z tego GPU, którym można się co najwyżej podetrzeć