Pytanie dotyczące wentylatorów w obudowie

Cześć!

Chciałbym się zapytać czy lepiej jak jest wentylator wciągający z przodu 80x80 i 92x92 (wyciągający) z tyłu, czy lepiej na odwrót? :smiley:

Z przodu wciągający chłodne powietrze z tyłu wyciągający ciepłe powietrze

No to ja wiem. Ale Jak napisałem w pierwszym poście z przodu mam 80x80 a tył 92x92 i myślałem nad tym, żeby zamienić je miejscami (na przód dać tą 92x92, a na tył 80x80), ale nie wiem czy to coś da :smiley:

Chodzi o to, żeby by wytworzyć ciąg powietrza. Tak na prawdę w ogóle nie trzeba mieć wentylatorów wciągających powietrze do obudowy ponieważ podobnie jak w przypadku montowania dwóch wentylatorów w procesorowych układach chłodzenia nie robią one żadnej różnicy. Jeśli masz taką możliwość zamontuj dwa Wyciągające wentylatory po jednej stronie obudowy, np z tyłu, z przodu pozostaw miejsca przez, które powietrze ma wchodzić do komputera a wszelkie inne otwory możesz śmiało uszczelnić. Taki układ będzie miał większą efektywność niż podziurkowana obudowa + nawiew i wywiew powietrza.

ja myślę że wielkość wentylatorów niema tu znaczenia, ważne który jest mocniejszy , jeżeli masz możliwość zamontowania dodatkowych wentyl… to można zamontować