Pytanie dotyczące wydajności CPU oraz głośnej pracy laptopa

Witam :wink:

 

Otóż mam do was takie pytanie (a dokładniej pytania), a mianowicie jak rozmawiam na Skype (tylko rozmowa głosowa) to jak patrzę na menadżer zadań to wyskakuje mi takie parametry działania procesora:

   
Chciałem się zapytać czy takie parametry są normalne dla tego typu procesora przy takim działaniu?
Temperatura tego procesora to około 48 stopni przy włączonym Skype.

No i drugie pytanie dotyczy głośnego chodzenia laptopa. Otóż od praktycznie zakupu (2013 rok) laptop jak np. włączy się facebooka, włączy się przeglądarkę chodzi nieco głośniej (wiatrak zaczyna pracować). Tutaj również pytanie: Czy to normalne w laptopie?
Pytam się bo w sylwestra zauważyłem u mojego znajomego, który też ma dosyć wiekowego laptopa (z procesorem i3 a ja mam i5), przy tego typu rzeczach laptop chodzi cicho :slight_smile:

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego 2017 Roku :).

Co do głośności to wszystko zależy jak producent skonfigurował BIOS w kwestii chłodzenia. Jeżeli temperatury są ok, a z tego co podajesz są OK, to wnioskuję, że Twój laptop tak po prostu ma i wcześniej zaczyna chłodzić od lapka kolegi.

 

Na moim Gigabyte z i7 niskonapięciowym przy oglądaniu Twitcha czy przeglądaniu stron wentylator się załącza pomimo temperatur rzędu 43-45 stopni.

 

Dodatkowo w momencie jak procek wchodzi na swoją nominalną częstotliwość zegara tj w Twoim przypadku 2.5 (i wyżej jak odpali się tryb Turbo) to wentylator się odpali mimo wszystko bo w założeniu jak procek wchodzi już na taką częstotliwość to znaczy, że robi coś “cięższego” więc i chłodzenie mu się przyda :slight_smile:

 

Co do Skype to on lubi sobie obciążyć kompa nieważne jakiego :stuck_out_tongue: