Pytanie dotyczące wymiany procesora

A w zasadzie kilka pytań :

1. Czy jeśli kupuje nowy, a w zasadzie trochę używany procesor, muszę nakładać na niego pastę termoprzewodzącą?

2. Jeśli tak to ile jej nałożyć ?

3. Chciałem zmienić chłodzenie procesora na nowe, co możecie polecić z tej strony http://www.ram.net.pl/index.php?cPath=166_167 ( Socket 775), tylko w granicach rozsądku xD

4. Odnośnie 1 i 3 pytania, słyszałem że na spodzie radiatora (3) jest coś co chłodzi procesor (jakaś naklejka czy coś), czy to prawda i czy w takim przypadku powinienem nakładać pastę ?

5. No i na koniec czym jest wentylator PC? Czy to jego nakłada się na radiator procesora ?

Sorry, że zadaję takie irytujące pytania, ale jestem cienki z wiedzy na temat wnętrzności kompa xD

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

ad1. Jeśli używany, to tak. Trzeba nałożyć pastę.

ad2. Cieniutka warstwa, może 0,25 mm.

ad4. Na spodzie nowego radiatora nie ma “naklejki”, tylko jest właśnie cieniutka warstwa pasty chroniona plastykową osłoną. Jeśli jest , to nakładanie pasty na procesor nie jest już potrzebne. Na spodzie używanego radiatora pewnie tego nie będzie!

ad5. Wentylator służy do chłodzenia radiatora, a poprzez niego, do chłodzenia procesora. Tak, wentylator nakłada (przykręca) się do radiatora procesora, chociaż (podczas kupna) z reguły stanowi komplet z radiatorem. Poza nim komputer może być wyposażony w inne wentylatory.

Czyli jeśli kupie radiator w zestawie z wentylatorem to nie musze kupowac wentylatora oddzielnie ?

Jeśli nowy procesor w tak zwanym zestawie BOX (czyli w pudełku), to nie. Łatwo sprawdzić. W zestawie jest procesor oraz radiator z (z reguły) umocowanym wentylatorem i nałożoną warstewką pasty.

Procesor to wersja OEM czyli chyba bez pudełka i bez radiatora.

Chciałem kupić nowe chłodzenie firmy Revoltec http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=86350.

Jak je oceniacie ?

Jeżeli już kupujesz to kup coś takiego http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=84744 nie jest drogo a chłodzenie o niebo lepsze od tego które wskazałeś wcześniej. :slight_smile:

Cóż mogę powiedzieć jak dla mnie nie ma miedzy nimi dużej różnicy, a ja potrzebuje czegoś taniego i wytrzymującego pracę

Pentium D 950 3,4 Ghz, a nie Intel Xeon xD

Myślę, że “niezawodne” ,jak to o nich czytałem, Revolteci nie zawiodą i mnie, a poza tym mam ograniczony budżet, bo muszę kupić jeszcze kabel SATA i nowego “twardziela” xDD

Ale dzięki za opinie.